Sobota 09. prosince 2023
Vložil admin on November 25, 2010

obrázekS příchodem zimního období se v našem okolí zvyšuje přirozená nervozita spojená s nákupem dárků, dokončováním prací před koncem roku a dalšími událostmi, které mají za následek nejen permanentní shon, ale i roztržitost. Když do toho připočteme i vliv počasí a sníženou viditelnost, je už jen krůček k nějakému neštěstí.

Každý z nás je nějakým způsobem účastníkem silničního provozu. Ti co sedí za volantem nadávají na chodce a chodci zase na řidiče.

Viditelnost tmavě oblečených chodců je často zhoršována šetrným osvětlením ulic a světly protijedoucích aut. Chodec je pro řidiče téměř neviditelný, a to i když vstupuje na přechod, který může být i částečně osvětlen.

Mezi nejvíce frekventované a docela nebezpečné patří přechod přes širokou silnici, jaká je například u přestupního uzlu Novolíšeňská.

V tomto článku nechceme rozebírat, kdo a jak koho vidí nebo nevidí. Podstatné je to, abychom vždy a všude dorazili v pořádku. Ať už se pohybujeme k cíli jakkoliv. Chceme jen upozornit, že v tomto nadcházejícím období bychom měli být na silnicích obezřetnější a ohleduplnější k sobě navzájem.

Náš tým vypracoval malou mapu nebezpečných míst v Líšni, kterou můžete doplňovat i vy. A to tak, že nám o nebezpečném místě dáte vědět pomocí mailu.

Pomáhejme si vzájemně, vždyť všichni máme stejné přání: být ve zdraví se svými nejbližšími o vánočním čase.

 

Kategorie: