Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Jsem narozen roku 1996 - což mě činí jednou z nejmladších osob v našem uskupení Spolu v Líšni. S rodiči jsme se do Líšně přistěhovali v roce 1999, od té doby mi stále přirůstá k srdci. Studuji Právnickou fakultu MU, kde jsem dostal první impulz být součástí politiky, neboť dle mého názoru rozhodně nemá smysl být ve vztahu k politice kverulantem, ale je lepší se něčeho chopit, něco udělat sám a sám se podílet na správě obce. Toto zaří jsem se (nezvykle svému věku) oženil, rád hraji na kytaru, bicí a mám rád výtvarné umění.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Zvláště na komunální úrovni se odráží práce jednotlivých lidí, což je nejlepší a zároveň nejhorší motivací pro komunálního politika. Dostatek mladické energie a elánu pracovat je to, co pro Líšeň mohu nabídnout. Tedy relativně flexibilní volný čas a nespokojenost s místními poměry byly rozhodujícím faktorem při podání mé kaniddatury do ZMČ.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Právní řád je mou doménou, tedy jakákoli právní agenda mi na komunální úrovni není cizí. Jsem ovšem připraven se věnovat jakékoli další oblasti komunální politiky, počínaje od rozpočtu obce, přes zdravotnictví po sociální a kulturní problematiku - v tomto pořadí. 

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

V Líšni je nedostatečně udržovaná a vystavovaná infrastruktura. Od šaliny ze Stránské skály po parkovací místa na sídlišti (a nejen tam).

Tyto problémy je třeba řešit komplexně a dle souvislostí - prodloužení šaliny ze Stránské skály po Holzovu rozhodně termínem “nehoří” tak, jako navýšení počtu parkovacích míst a zajištění jejich bezpečnosti.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Toto opět vychází z bodu výše - parkování je jedním z nejdůležitějších bodů, co se kvality a pohodlnosti života týče, proto toto považuji za nejpodstatnější bod.

Dále je třeba zmínit, že to, za co současné vedení radnice utrácí je mírně bezmyšlenkovité - neboť je sice skvělé, že se zvelebuje “klenot” Líšně - Rokle, ale v zimě nejsou zase odhrnuté chodníky a v létě posekaná tráva...

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Z pozice “opozice” a neobjektivity hodnocení snažení politických stran v Líšni je z mé pozice těžké hodnotit, co se zde povedlo. Co se ale nepovedlo jsou pokusy o “opravu” kolejiště, které křižuje ulici Drčkovu. Svědčí to o stagnaci a regresi současného vedení radnice, proto je třeba změnu. 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.