Středa 22. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Narodila jsem se v malé vesničce v Orlických horách a časem jsem se přesunula do Prahy, kde jsem vystudovala Univerzitu Karlovu obor chemie-matematika, a pak i několik let žila a pracovala.

Od roku 2008 žiji v Líšni a našla jsem tady to, co jsem si přála, kombinaci výhod města a vesnice. Narodily se mi tady 2 děti. Povedlo se mi uplatnit tam, kde mě to baví, v rodinné politice. Moje práce v Rodinném centru Pastelka mě pořád naplňuje a stále přichází nápady, kam se ještě posunout dál. Navíc jsem ráda, že pracuji v místě, kde bydlím.

Mám ráda svoji rodinu, příjemnou společnost lidí kolem mne a moc ráda relaxuji v přírodě nebo při sportu.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Vždy jsem byla aktivní člověk a nebylo mi lhostejné, co se kolem mne děje. Vidím, že se spousta věcí udělala dobře, ale pořád je řada věcí, které hotové nejsou a já bych jim chtěla pomoci.

Pro mě není důležitá politická příslušnost, ale snaha domluvit se a respekt k jiným názorům. Mnoho lidí z jiných politických stran jsou mými přáteli a pevně doufám, že se to nezmění a díky tomu se k sobě budeme chovat s větší úctou.

Myšlenka vstoupit do líšeňské komunální politiky mne napadla už dříve, ale v tu dobu mne moje děti potřebovaly více. I přesto se ale o dění v Líšni zajímám dlouho a již 8. rokem jsem členkou kulturní komise.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Je mi blízké téma rodiny a spolkového života.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Ráda bych se zasadila o víceleté financování spolků působících v Líšni a pravidelnou a efektivní komunikaci s radnicí.

Dále bych ráda, aby se pokračovalo v rozumném přístupu k zřizování nových míst ve školkách, které se vybudovaly v nevyužitých prostorách dvou základních škol.  Situace se pomalu mění a brzy budou potřeba právě místa pro školáky, a tak se za nízké náklady opět ze školkových tříd mohou stát třídy školní.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Jako problém v oblasti spolkového života vidím dlouhou prodlevu od podání žádosti o dotaci k jejímu schválení/neschválení ZMČ a informaci o přidělené výši dotace žádajícímu spolku. Tuto dobu bych chtěla zkrátit.

V oblasti rodiny vidím velkou potřebu pokračovat a rozvíjet péči o seniory. Řešením by bylo vybudovat dům pro seniory.  Vzhledem k volebním programům různých kandidujících stran se na tuto oblast určitě nezapomene a věřím, že se v Líšni můžeme těšit na efektivní řešení.

Když se projdu po Líšni, tak asi jako každý vidím, že na některých místech je velmi složitá dopravní situace, a i najít místo pro parkování je opravdu náročné. Toto ale bohužel já vyřešit neumím, nicméně budu nápomocna každému dobrému řešení.

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Mám radost, kolik různých spolků a organizací v Líšni působí a z toho, že nabízí široké vyžití všem Líšňákům.

Líbí se mi folklorní tradice v Líšni a to, jak opět rezonují v současné společnosti.  Každý rok hrdě oblékám líšeňský kroj a chodím na Líšeňské hody, které se pro mě staly srdeční záležitostí.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.