Středa 22. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Otec dvou dětí, zastupitel MČ a člověk, kterému není jedno kde žije.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Chci dokončit práci, kterou jsme v zastupitelstvu v tomto období začali. Rád bych pokračoval na projektech, které povedou k Líšni jako lepšímu místu pro nás všechny.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Doprava, veřejná zeleň a elektronizace úřadu MČ:

V dopravě jde zejména o jasnou podporu výstavby tramvaje ze Stránské skály, zklidnění Holzovy ulice a kvalitně prováděnou zimní údržbu komunikací a chodníků.

V oblasti veřejné zeleně chci prosadit lepší údržbu, -> zejména informacemi o intervalu údržby, o poslední provedené údržbě, přehledu objednávek. Pracovníci údržby budou online pomocí GPS. Tímto krokem zmenšíme administrativu, zlepšíme transparentnost a kontrolu.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Odpověď se částečně kryje s prioritami, které jsem popsal výše.

Dále je potřeba pokračovat v opravách polikliniky, škol, Orlovny a bytového fondu.

Co se výstavby týče, tak jsme proti zahušťování stávající zástavby. Rozvoj v této oblasti je nutné řešit v úzké součinnosti s městskou částí, včetně budování potřebné infrastruktury a občanské vybavenosti.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

Zde jde z mého pohledu znovu o témata, kterým se chci prioritně věnovat, tedy zimní a letní údržba a větší „otevření“ úřadu.

Velkým problémem je určitě výstavba – zde jako STAN podporujeme větší kompetence MČ – takže je nutná spolupráce s MMB a chuť na změnu Statusu města Brna.

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Těch věcí je opravdu hodně: záchrana zahrady Orlovny, tak aby byly uspokojeni všichni – takže jako další zmíním nafukovací halu na ZŠ Novolíšeňská pro potřeby FC Líšeň, školy a veřejnosti. Za sebe jsem rád, že se podařilo v půlce volebního období, a po určité době nejistoty, vytvořit stabilní a funkční koalici.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.