Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 29, 2018

Krátké představení Vaší osoby: 

Jsem Tomáš Drdla a jsem webotvůrce. Vytvářím weby a programuji webové aplikace. Zajímám se o marketing, IT, obchod a osobní rozvoj. Mám rád kvalitní kávu, vychlazené pivko a vodní dýmku.

Když zrovna nepracuji, tak si rád jdu hodit bowling, zahrát badminton nebo překonat sám sebe.

V politice jsem, protože nechci být ten člověk, co o politice mluví, ale nic nedělá. Chci mít možnost ovlivnit to, jak Líšeň vypadá a kam směřuje.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat do Líšeňského zastupitelstva?: 

Mým motivem je dělat věci, co mi dávají smysl. A co může dávat větší smysl, než ovlivňovat místo, kde žijete? Proto, když jsem dostal nabídku zapojit se do místní politiky, rád jsem ji přijal. A protože rád dělám vše na 100%, jdu do toho s plným nasazením, čímž jsem si vysloužil 3. místo na kandidátce.

Jakým prioritním tématům a oblastem se chcete osobně věnovat?: 

Co mohu Líšni nabídnout, jsou moje zkušenosti z online projektů. Chci se podílet na tom, aby Líšen byla moderní čtvrtí nejen offline, ale i online. Blízkým tématem je pro mě i bezpečnost. Chci, aby Líšeň byla opět bezpečným místem. Místem, kde se nebojíte nechat auto na ulici, místem kde se nebojíte poslat děti ven na hřiště. Prostě místem, kde chcete žít.

Současně chci radnici propojit s občany pomocí internetu. Představte si, že existuje jedno místo, kde si vše, co jde zařídit online, vyřídíte. Místo, kde vše, co potřebujete s Líšeňskou radnicí řešit, vyřešíte. Místo, kde si domluvíte schůzku s úředníkem. Místo, kde veškeré žádosti na Líšeň odešlete z mobilu v MHD. Nebylo by to super?

Mám rád, když se o věcech jenom nemluví, ale rovnou koná. Proto jsme dali hlavy dohromady a společně s Tomášem Hložánkem, dalším kandidátem ODS, jsme vytvořili prototyp moderního radničního portálu pro Líšeň. Jak by to mohlo vypadat a co vše by mohl systém umět, můžete vidět na:  www.naselisen.cz

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Líšeň by měla podporovat projekty, které dávají smysl.  Líbí se mi myšlenka participativního rozpočtu, kde mohou přímo občané rozhodnout o tom, co se z peněž nás všech stane. Rád podpořím dokončení Rokle, teď je to takové demo budoucího stavu. Vnímám, že potenciál tohoto místa je mnohem větší.

Chci, aby se nová zástavba rozumně plánovala. Tím že je Líšeň okrajová část, je pro developery atraktivní. Podle mě bychom neměli rozumnou výstavbu blokovat, ale jít jí naproti tím, že připravíme podmínky k tomu, aby se mohlo stavět na vhodných pozemcích mimo stávající zástavbu a aby byla připravena i potřebná infrastruktura a vše fungovalo.

Líbilo by se mi i sdílené bydlení pro seniory. Pro seniora je nájem většinou drahý. Pokud by na jednom místě bydlelo více seniorů, byla by to pro ně jak úspora financí, tak současně i konec samoty.

Je důležité dělat věci na základě reálných potřeb a zpětné vazby od občanů. K tomu může pomoci nový portál, který umožní organizovat online ankety i nezávazná referenda. Jak by takový moderní portál mohl vypadat, jsme představili na stránce naselisen.cz.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně a jak je chcete řešit?: 

V rámci kontaktní kampaně jsem měl možnost mluvit se stovkami lidí. Většina lidí je v Líšni hodně spokojená. Problémy, které se opakovaly, byly:

Doprava

Je potřeba klíčové uzly udělat lépe propustné. To se týká zejména křižovatek u Lidlu a náměstí Karla IV. K oběma křižovatkám je nyní už zpracován materiál, který, pokud se dostanu do zastupitelstva, rád podpořím.

Veřejné prostory

Za mě by to chtělo 2 věci. Přidat více možností, kde se dá vyhodit odpad a současně vzdělávat jak děti, tak dospělé, jak správně třídit odpad, co se stane, když ho hodí na zem a tak dále. To je podle mě jediná cesta.

Bezpečnost

Bezpečnost v Líšni se za poslední roky zhoršila. Vykradená auta, sklepy, pouliční bitky. Řešení je podle mě v posílení kamerového systému v kritických lokalitách + vybudování pobočky policie přímo v Líšni. U policie je to spíš vize, co jsem zjišťoval, tak tato cesta je velice komplikovaná.

Co s v Líšni opravdu povedlo a na co jste hrdí?: 

Jsem hrdý na celou Líšeň. Přijde mi, že je to prostě super čtvrť, a jsem rád, že žiji celý život právě zde. Mám radost z kulturních akcí, které v Líšni jsou, a vždy si je užiji.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.