Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 03, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Nejpalčivějšími problémy jsou právě ty, které mají nejtěžší řešení z pozice samosprávy městké části Líšeň. Chybějící kanalizace na Ondráčkové ulici, WC na hřbitově, změny v MHD, Městská policie,... A tak by se dalo pokračovat. A ve všech těchto příkladech jsou pravomoci městské části buď minimální, nebo žádné. Institutce, které mají zjednat nápravu, nekonají. No a pokud konají, tak v neprospěch občanů Líšně. A nám pak nezbývá nic jiného, než se snažit přesvědčit odpovědné osoby, aby sjednaly nápravu. I proto je důležité, aby měla Líšeň více zastupitelů i v Zastupitelstvu města Brna.

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Do všeho se snažím vnášet pozitivné myšlení, nemám rád řeči typu že "něco nejde". Nepletu-li se, tak v roce 2007 jsme dělali anketu mezi občany, co by si představovali v Rokli. Po jednoznačném výsledku, že by představám nejlépe vyhovoval park, jsem byl přesvědčen, že se ho nám jednou podaří zbudovat. Nyní jsme o 7 let dál, uběhly 4 roky mého prvního funkčního období jako zastupitele a ač to nebylo vůbec jednoduché, ledy se hnuly, Rokle se mění. K lepšímu. Zajděte se tam podívat. Zdaleka není hotovo, cíl je ještě daleko, ale jednou nám Rokli budou všude závidět.

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

Jsem vystudovaný pedagog, momentálně však neučím, ale pracovních aktivit mám více, většina je spojených s ledním hokejem. Od roku 2006 pracuji jako trenér. Momentálně jsem hlavním trenérem přípravky, 3. a 5. třídy v Hokejovém centru mládeže Warrior Brno, které má sídlo v Brně na Úvoze. Mám tedy na starosti přibližně 60 dětí, které se snažíme naučit nejen hokej, ale i z nich pomoci vychovat slušné a férové lidi.Zájmy jsou tenis, fotbal a silniční cyklistiky, četba, filmy, poker a další.

Témata se nabízejí: volnočasové aktivity, životní prostředí, bytová politika, školství a další

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Tak, že s nimi budeme mluvit a znát jejich činnost, členy a plány do budoucna. Poté je možná spolupráce v několika úrovních. Nejsou to jen finanční dotace, ale také spolupráce na organizaci akcí, zprostředkování kontaktů, reklama v Líšeňských novinách, atd.

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.

Komentáře

Rokle, no to je skutečná výstavní síň, to se máte čím chlubit!! Tu anketu jste dělali kde? Ale to je vlastně jedno, že jste se ptali sami sebe. Kdybyste se zeptali ostatních, lidí věděli byste že vaše nápady jsou scestné.Tak jsem se tam zašel podívat. No to je vážně paráda! A to se chlubíte čím? Tím bahnem? To jste dovezli? Chtěl bych upozornit, že pro malé děti je rokle nebezpečná. Měli byste se nad tím zamyslet a spíš tam zakázat vstup. Už tam začínají být komáři, kolik jich tam bude příští rok? A víte vůbec že takvý komár přenáší boreliózu a jiné nemoci? Mělo by s s tím něco dělat.
Po cca 30 letech od postavení sídliště se začala Rokle upravovat, bude ještě trvat, než bude vypadat opravdu k světu, ale je určitě dobře, že se s tou džunglí a nepořádkem, co tam byl doposud, začalo konečně něco dělat. Bylo by lepší nechat tuto lokalitu dál být dál ladem? A tu anketu jsme dělali mezi lidmi v bezprostředním okolí Rokle v ulicích a také na internetu.
Takže do rokle mají chodit jen lidi z okolí? My ostatní tam nesmíme? Takže do toho nemáme co mluvit. Jste příliš mladý na to, abyste něco věděl o životě, takže rozhodujete arogantně jako ti vaši ostatní. A co se s tou roklí děá? Nic. Běžte se tam podívat, ale na to nemá te čas, raději o tom žvaníte.
Pane Karle, jsem z vašich příspěvků trochu na rozpacích. Opravdu si myslíte, že můj věk je to hlavní, podle čeho hodnotit co vím o životě? Vždy jsem měl respekt ke starším, ale nikdy jsem se neoháněl svým věkem před mladšimi. O zásadních věcech rozhoduje zastupitelstvo, nikoliv "arogantně" jedinci. Anketu jsme tehdy dělali na více místech a informace o možnostech hlasování na webu šla pomocí letáků do schránek minimálně v sídlišti, odpovědělo tehdy cca tisíc respondentů. Park v Rokli má být samozřejmě klidovou zónou pro všechny, nejenom z bezprostředního okolí. Každý občan do toho samozřejmě má, co mluvit. Projekt parku v Rokli byl na zastupitelstvu několikrát diskutován a představován, stejně tak i v Líšeňských novinách. Od voleb v roce 2010 se řešily možnosti finanování a realizace úprav Rokle. Prostředky z EU se podařilo získat na víceúčelová hřiště v horní části u zastávky tramvaje a na úpravu dřevin a vytvoření cestiček ve svazích. Z prostředků městské části se zatím začaly realizovat terénní úpravy centrální části. Postupně bude osazena zeleň a prostor dále upravován, vytvořeny cesty a podobně. Pokud máte zájem mi vaši kritiku sdělit do očí a podebatovat o tom detailněji, pojďme se domluvit, můžeme se jí na místo podívat společně. Vezměte s sebou klidně další občany, kterým není Rokle lhostejná. Napiště mi na koleckarp@seznam.cz kontakt na vás a bezpochyby se domluvíme na brzkém termínu. Vyžádám si na úřadě všechny relevantní podklady a můžeme to probrat bez zbytečných emocí.
Chcete podporovat obcanska sdruzeni "Tak, že s nimi budeme mluvit a znát jejich činnost, členy a plány do budoucna". Znamena to tedy, ze si budete mezi obcanskymi sdruzenimi vybirat a poskytovat ucelove podporu vybranym (podle jejich cinnosti, clenu a planu do budoucna) ? Na zaklade jakeho kriteria ? Kdo ta kriteria bude urcovat ?
Pokud se bavíme o finanční podpoře, tak přidělování dotací na podporu určitě nefunguje způsobem ano/ne. Spíše šlo vždy o to, abychom byli schopni posoudit, komu dát příspěvků více, komu méně. Nikdy to nejde měřit exaktně. Důležitost jednotlivých kritérií nemusí vidět každý zastupitel úplně stejně. I proto se na zastupitelstvu při schvalování dotací kolikrát diskutovalo i o (ve vztahu k rozpočtu) velmi malých částkách. Kritériem je určitě počet členů, typ činnosti a zda-li má o.s. činnost na území Líšně, nebo pracuje s Líšňáky. Může se jednat i o činnost propagující naopak Líšeň mimo naši městskou část. Podstatné také je, jakým věkovým či sociálním skupinám se o.s. věnuje. Všechna tato kritéria budou z velké části vždy subjektivním hodnocenim. K návrhu dotací se vždy vyjadřují i odborné komise.