Sobota 18. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 28, 2015
(zdroj: FB Jedlý Park Sedláčkova)

Je pozoruhodné, že naprosto zanedbaný a neudržovaný pozemek po dlouhá desetiletí zdárně unikal pozornosti líšeňské veřejnosti. Jako by se tak nějak zvyklo na to, že binec je normální, a že s tím nejde nic dělat. A tak je to vlastně v pořádku. Ovšem jakmile přišel Lukáš Sejkora a rozhodl se, že to změní,   je zle.

Jsou snad lidé, kteří různými způsoby útočí na Sejkoru, jeho činností nějak osobně ohroženi? Ublížil jim snad tím, že vyčistil jakýsi kus země (o kterém do té doby snad ani nevěděli) a zasadil stromky (ať už dobře, nebo špatně)? Ano, zřejmě jim strašlivě ublížil, víc, než si on sám dokáže představit. Tak nějak z podstaty, až existenciálně jsou tito lidé ublíženi. Vypadá to, že je zasažena přímo samotná jejich existence závislá na celoživotním naplňování neochvějné "pravdy", která zní : S TÍM NEJDE NIC DĚLAT! A najednou si přijde Sejkora, začne prostě něco dělat a vůbec nerespektuje onu „neochvějnou pravdu“. Musí to být strašné. Buďme tedy k těmto zasaženým shovívaví. Nechme je být.

Požádala jsem Lukáše Sejkoru, aby na šmouly a podobné bezejmenné autory komentářů na portálu nereagoval, ale věnoval se v klidu svým aktivitám. I tohle je dobré a velmi užitečné se naučit - stát si za svým a hledět si svého. Předpokládám, že naprostá většina čtenářů portálu má vlastní mozek a dokáže si na věc udělat vlastní názor.

A ještě malý osobní dovětek. Pro mne má Lukášova aktivita hodnotu bez ohledu na to, jestli se podaří to, co si předsevzal, nebo ne. Právě pro tu upřímnou osobní vzpouru proti „zavedenému nepořádku“, kterou tak těžce nesou naši bezejmenní líšeňští trollové.

Pavla Dombrovská

Kategorie: 

Komentáře

Mám taky nápad!
A co kdyby se tam udělala taková malá prasečí farma? Voda už tam je!

Myslím, že by nebylo špatné v sídlišti v jedlém parku zřídit farmu na prasata, nebo kačeny, když už je tam vodní plocha. :-)
Viz "Smutný je dům, v němž se nikdy nezabije prase":

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/20110121zabijacka.html?rea...

No bohužel v domě hrůzy na Panence chovat prasata nelze, ale co kdyby se to zkusilo na té bezprizorní ploše, hned vedle parkoviště, v místě neúspěšného projektu jedlého parku, to by bylo maso!
Proč ne!

To je skvělý nápad, jen nevím jak by se ta prasata spravedlivě dělila mezi lid a kdo by se o ně staral. :-)

Děkuji trollům Lojza a Avica za obětavou spolupráci. Souhlasím s tím, že věci je nutné podložit "konkrétními a názornými příklady". Pokud snad někomu dosud nebylo jasné, o čem píšu, tak nyní je to již snad srozumitelné všem.

Nic nemám proti myšlence, ale spíše o vlastní realizaci.....je to jako kdybychom chtěli zpětně legalizovat černé stavby! Proč člověk najde plánek (studii) po roce, proč nebylo požádáno o schvalování S dostatečným předstihem? To jsou otázky na které by zde měla být nalezena odpověď......přece nemohu dojít na zastupitelstvo a říci, žádám o peníze a potřebuji Vaše stanovisko k žádosti.......ihned, protože včera bylo pozdě! Nebyla zde nějaká chyba?
Pokud by byla myšlenka a idea dříve prodiskutována, tak by zde odpadala tato diskuze a kvákání žab!
Kde je nějaká vize údržby za 10 - 15 let?
TO JE OČ TU BĚŽÍ PANÍ DOMBROVSKÁ?

více: http://www.novinky.cz/domaci/373878-za-nelegalni-ukladani-odpadu-na-poze...

Pokutu téměř milión korun dostala plzeňská stavební společnost Stavmonta za uložení stovky tun odpadní zeminy na soukromý pozemek ve Vejprnicích u Plzně. Ten patří regionálnímu politikovi a podnikateli Janu Michálkovi. Rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) je pravomocné, firma podle mluvčí inspekce Jany Jandové s odvoláním u Ministerstva životního prostředí (MŽP) neuspěla.

více: http://www.novinky.cz/domaci/373878-za-nelegalni-ukladani-odpadu-na-poze...

Vše nejlepší, mnoho zdraví, úspěchů a radosti do dalších let k DNEŠNÍM osmasedmdesátým narozeninám paní Ing. Stanislavě Kozlové.

Paní Kozlová se dlouhodobě (IČ 62079051 Sadovnictví Líšeň) společensky angažuje a s láskou a zapálenou odborností stará o veškerou naši zeleň v Líšni.
Je radost tuto čipernou, optimisticky naladěnou, energickou, stále duchem mladou dámu vidět pracovat, jak ve svém požehnaném věku pobíhá mezi zahradníky, které vychovala, jak organizuje a kontroluje jejich práci, jak sama přitom zručně pracuje s pilou, křovinožezem, plotostřihem, fukarem.
Ať ji ten elán vydrží alespoň do stovky!

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.