Sobota 22. června 2024
Vložil vlisni.cz on February 19, 2015
Veřejná debata v Líšni (zdroj: P. Pokorný)

V rámci veřejných debat, které v Líšni probíhají již druhé volební období, mohou občané Líšně  diskutovat problémy místního života se zástupci obce.

Příkladem takového dialogu byla veřejná debata s obyvateli z Markovičovy ulice.  Během debaty se mohli seznámit se záměrem stavební firmy vést dopravu zásobující stavbu přes tuto ulici. Svůj odmítavý postoj zásobovat stavbu přes Markovičovu ulici vyjádřil i starosta Mgr. Štefan, který informoval občany o krocích, které budou ze strany ÚMČ následovat.

Obava občanů panuje především z působení těžké techniky, která zásobuje stavbu. To má vliv na životnost komunikace a infrastrukturu využívané ulice a může způsobit poškození přilehlých nemovitostí.

V rámci debaty vystoupili i občané ze sousední ulice Chmelnice. Upozornili na problémy, které nyní řeší v rámci staveništní dopravy i na to, že se tyto problémy mohou přenést na Markovičovu ulici.

„S firmou se těžko komunikuje. Přijde jen v okamžiku, kdy něco potřebuje.  Neochota komunikace ze strany stavební firmy nás donutila si najmout právníka! “ sdělil své zkušenosti se stavební firmou obyvatel z ulice Chmelnice.

Debata, která měla především koordinační a informační charakter, se zúčastnilo více jak 60 občanů a to nejen z Markovičovy ulice, ale i z ulic Chmelnice a Kubelíkova. 

„ Jsem velice rád, že se lidé zajímají o problematiku a přišli vyjádřit svůj postoj. Byl jsem mile překvapen, kolik lidí na tuto debatu přišlo.  Je vidět, že se lidé chtějí aktivně zapojit do rozhodování obce. Jejich názor je pro nás velice důležitý.“ dodal starosta Štefan.

Další veřejná debata se uskuteční 9.3.2015 v 17:00 hod. V radničním sále bude veřejnosti představen návrh zadání připravovaného regulačního plánu v okolí Kostelíčku. 

Účast na veřejných debatách je velice důležitá. Je to jeden ze způsobů, jak se aktivně podílet na rozhodování obce a nespoléhat se jen na kroky politiků. Máme možnost společnými silami ovlivňovat a utvářet náš společný prostor a předcházet případným nedorozuměním. Tato aktivita nezůstává bez povšimnutí a je oboustranně přínosná. 

-stakar-

Veřejná debata v Líšni (zdroj: P. Pokorný)
Veřejná debata v Líšni (zdroj: P. Pokorný)

Kategorie: 

Komentáře

Zajímat se o společné záležitosti se vyplácí !
V pondělí 16. 2. 2015 se v sále radnice MČ Brno-Líšeň uskutečnilo veřejné projednání – provoz staveništní dopravy v ulici Markovičova.
Děkujeme všem, kteří se veřejné debaty zúčastnili a vyjádřili své stanovisko a podpořili naše obavy ze zvýšení dopravního zatížení místní komunikace na ulici Markovičova.
Rádi bychom vás informovali, že stavební firma INEX spol. s r.o., která požádala v lednu 2015 MČ Brno-Líšeň o vyjádření k provozu staveništní dopravy přes ulici Markovičova, vzala dne 4. 3. 2015 svoji žádost zpět.

Děkuji Vám za spolupráci.

Břetislav Štefan,
starosta MČ Brno-Líšeň

Na této debatě padl i dotaz, jak je to s propojením Markovičove a Chmelnice. Odpověděl jste, že se nic takového neplánuje. Pořád si stojíte za svým slovem?

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.