Sobota 22. června 2024
Vložil vlisni.cz on May 12, 2020
Nákupní centrum Kotlanova (zdroj: autor článku)

Rekonstrukce nákupního centra Kotlanova, tzv. „Kotlanky“, se plánuje již několik let, v tomto volebním období je na ni v rozpočtu také pamatováno. V hlavě paní místostarostky Kremitovské se ovšem zrodil záměr „Nové Kotlanky“ s nástavbou bytů na stávajícím objektu, což je mimo jiné v rozporu s návrhem nového územního plánu. Občané bydlící v bezprostředním okolí se v rámci svobodného přístupu k informacím dotázali na podrobnější informace k tomuto záměru. Na některé dotazy jim bylo odpovězeno a nestačili se divit!

Metodika pro zadávání veřejných zakázek je jasná. U veřejných zakázek malého rozsahu je třeba schválení zakázky na základě důvodové zprávy, schválení výzvy a návrhu seznamu nejméně pěti firem, které budou výzvou obeslány, schválení návrhu členů a náhradníků hodnotící komise, výběr dodavatele, uzavření smlouvy atd. A co se stalo v případě rekonstrukce nákupního centra Kotlanova? Paní místostarostka přímo oslovila ATELIER WIK, ostatní neměli šanci. Ateliér jí dokonce poslal nabídku na zpracování objemové studie na „Centrum Kotlanova“ ještě předtím, než vůbec paní místostarostka navrhla bod na jednání Rady městské části Brno-Líšeň ke schválení výjimky z postupu při zadání veřejné zakázky malého rozsahu na služby, navíc ne na rekonstrukci, ale na objemovou studii „Centrum Kotlanka“ včetně nástavby. Ve schválení výjimky se objevila doslova opsaná nabídka ateliéru včetně nabídnuté ceny. A bylo transparentně vybráno! Objednávka nakonec zněla ještě na vyšší cenu, než která byla Radou schválena jako výsledná a pevná. Otázkou je, kdo vlastně komu co zadával? A proč se položka „Nákupní centrum Kotlanova – rekonstrukce“ uvedená v rozpočtu přerodila na objemovou studii ve variantách dle paní Kremitovské bez nástavby a s lehkou nástavbou jednoho podlaží s byty pro seniory. A proč se v zaplacené studii objevují i čtyři podlaží?

Takže žádná transparentnost, žádné rovné podmínky, zakázku obdržel ATELIER WIK, který to v Líšni s výstavbou bytů evidentně „umí“, vždyť zde už spolupracoval na developerských projektech, jako byly Bytový komplex Houbalova, Bytové domy a ubytovny na ulici Horníkova, Obytný soubor „Rezidence Novolíšeňská“ či Obytný soubor rodinných domů a souvisejících inženýrských objektů na ulici Houbařská. Inu, když někdo řídí úřad jako firmu, na transparentnosti a rovných podmínkách přece nezáleží. Takovýto přístup přece nemůže paní místostarostce projít, nebo ANO?

Kontakt pro případné dotazy:
Ljubomir Džingozov
dzingozov@seznam.cz

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.