Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 30, 2016
Líšeňská Orlovna 2015 (zdroj: archiv vlisni.cz)

Na programu schůze Rady městské části Brno-Líšeň, která se bude konat 1. června, je předložena v bodě 13 "Žádost SK Líšeň o zapůjčení zahrady Orlovny". Podrobnosti o bodu 13 se nedozvíme, neboť program jednání rady zveřejněný na webu radnice neobsahuje důvodové zprávy - http://www.brno-lisen.cz/program-vii-37-schuze-rady-mestske-casti-brno-lisen/t4739.

Můžeme tedy jen tušit, že tato žádost vyplývá z dopisu předsedy SK Líšeň Karla Hladiše starostovi - zveřejněno v Líšeňských novinách: http://www.brno-lisen.cz/zadost-o-zapujceni-majetku-obce-zahrady-byvale-orlovny/t4712.

Dopis obsahuje informaci o tom, že nevyužívanou zahradu chtějí fotbalisté během května a června "zachránit pro sport", upravit pro fotbal a poskytnout nejmladším členům SK Líšeň a organizované veřejnosti. Nedokážu posoudit, zda-li skutečně všechna hřiště, co jich tu fotbalisté mají, jsou natolik vytížená, že už se na ně tato plánovaná aktivita nevejde a pokud to tak skutečně je, proč není možné využít např. veřejné hřiště u Dělňáku, které by se nemuselo "upravovat pro fotbal" a nezavazí v něm skleníky, které bude muset SK Líšeň zajišťovat proti zničení…. Nicméně ať je to jak chce, je skvělá zpráva, že i SK Líšeň může využívat zahradu Orlovny, aniž by ji muselo zastavět krytou halou!

Je tu však jedna věc, takový docela zásadní a závažný "zádrhel". Existuje totiž i další žádost o využití zahrady, která na své projednání čeká dokonce již několik měsíců. Na únorovém zasedání zastupitelstva byla řádně zařazena na program jednání žádost o výpůjčku zahrady pro sousedící školu a školku. (dopisy ředitelů jsou v bodě 16 - http://www.brno-lisen.cz/vii-13-zasedani-zmc-brno-lisen-materialy-hlasovani-zaznam-prenosu/t4460). Podle této žádosti by zahrada dopoledne i odpoledne sloužila pro výuku dětí, odpolední družinu, jednotlivé společenské akce a pro veřejnost. Proč nebyla v únoru projednána, zůstává dosud nevysvětlenou záhadou. Avšak vzhledem k tomu, že jsme transparentní obec, nepochybuji o tom, že tato dříve podaná žádost bude mít přednost a konečně se nyní dočká svého projednání.

Pavla Dombrovská

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.