Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 12, 2015
40 žáků a učitelů z Mezinárodní anglické školy + 20 studentů Mendelovy univerzity u nasbíraných odpadků. (zdroj: facebook Jedlý Park Sedláčkova)

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko byl 17. 4. 2015 do Jedlého Parku pozván náměstek brněnského primátora Martin Ander, který se už před osobní prohlídkou území vyjádřil takto: „V pátek plánuji návštěvu Jedlého Parku v Líšni, který vzniká díky neutuchajícímu nadšení Lukáše Sejkory. Projekt stále trpí řadou porodních bolestí, které se však doufám brzy podaří překonat a nadějný občanský projekt získá jistotu a stabilitu“.

Mezi účastníky akce byl i líšeňský místostarosta Jozef Sedláček a další zainteresovaní občané. Už před samotným setkáním byla známa snaha městské části zrušit dohodu o spolupráci na projektu, a tak jedním z mála dalších logických kroků se nabízela spolupráce přímo s magistrátem města Brna jako vlastníkem pozemku.

 

Radnice a Jedlý Park

23. dubna se při jednání zastupitelstva více než hodinu a půl diskutovalo o tom, jak je v Jedlém Parku všechno špatně. Jako hlavní důvod byly opakovaně použity chybějící souhlasy magistrátu města Brna, přestože líšeňská radnice tyto souhlasy nepotřebuje, což už magistrát potvrdil. K tomuto nesmyslnému požadavku se vyjádřili koaliční i opoziční zastupitelé, kterým se zmiňovaný souhlas také jevil jako zbytečný (Martin Příborský, Roman Sklenák) a navíc apelovali na zastupitelstvo, aby si stávající dohodou "zachovali tvář" a naopak že by jejím zrušením "byli za blbce a problém stejně nevyřešili".

Nad radnicí zadaným odborným posudkem soudního znalce v oboru ovocnářství se zarazil nejeden zastupitel a jeho kvalita i účel byly zpochybněny (Iva Kremitovská). Malou útěchou a zadostiučiněním byl alespoň nejednoznačný výsledek hlasování o stažení celého bodu z programu zastupitelstva (Ano: 13, Ne: 10, Zdržel se: 3, Nehlasoval: 3) a snaha o nalezení vyhovujícího řešení (Ano: 17, Ne: 2, Zdržel se: 6, Nehlasoval: 4) a výsledkem je usnesení ve stylu "aby se vlk nažral a koza zůstala celá": Zastupitelstvo ruší své usnesení o spolupráci při obhospodařování pozemků a pověřuje místostarostu Jozefa Sedláčka jednáním o záměru dalšího využití s náměstkem primátora Martinem Anderem.

 Lukáš Sejkora
www.stromyamy.org

Kategorie: 

Komentáře

Aha,
pod tímto článečkem je podepsán opět onen "zahradní" velkopodnikatel LUKÁŠ SEJKORA, který je od 10.8.2011 vlastník mediální domény:

www.stromyamy.org

A tentýž zahradní odborník LUKÁŠ SEJKORA dne 15.2.2015 spustil webovou prezentaci další komerční domény

www.zahradnikjakobrno.cz,

kterou vlastní teprve od 20.8.2014.

WEB SNESE VŠECHNO. Ne, že by mu člověk chtěl dělat reklamu, ale v souvislosti s poměrně nešťastným vývojem v území tzv. "JEDLÉHO PARKU" za něž nese svoji odpovědnost, je dobré si ty jeho zdařilé weby přečíst o co asi jde.

Firmy sídlí na:
Hesovská 185, Přibyslav
a
Sedláčkova 20, Brno-Líšeň

Přesně popsáno je to ve znaleckém posudku zde:

www.brno-lisen.cz/zmc7-5-15a/f6803

Z něho vyplývá, že provedená výsadba nemá koncepci a je nedobrou vizitkou všech zúčastněných.

Já bych tomu pánovi v rudém tričku už nepůjčil ani smeták na zametání chodníku, natož mu svěřit pozemek.

Měl jsem pocit, že se řeší Jedlý Park, tedy nějaký konkrétní prostor. Pisatel komentáře p. Čtenář tady ovšem řeší soudruha v rudém tričku.... Jde tedy o projekt Jedlý Park, nebo se zde jedná o lustraci soudruha v rudém tričku, případně vyslovení ztráty důvěry nebo stranické selhání? Jestli je to tak soudruhu Čtenáři, tak náš pracující lid se soudruhem v rudém tričku zatočí po bolševicku !!

A teď trochu jinak... Stejně jako p. Sejkora, tak i Vy pane Čtenáři máte možnost napsat k tomuto tématu nějaký článek, v něm shrnout Vaše obavy, nedostatky i to co si o tom myslíte. Věřím, že na těchto stránkách dostanete stejný prostor jako p. Sejkora. Jen bych byl rád, kdyby se Váš článek zaměřil více na problematiku Jedlého Parku. Jestli jsem Vaše komentáře nějak špatně pochopil, tak se Vám omlouvám a o to víc se těším na Váš článek.

Hezký večer všem.
Jiný Čtenář

Prosím opakovaně o umístění plánku na web! To je lepší než propagační video SZ (volby jsou ještě daleko) nebo rozprav ze zasedání městské části:(
Podle výkladu p. Sejkory by mohlo být v náplni městské části...... např. .na podzim uspořádat dřevorubecké závody v této lokalitě:)

Proč Lukáš Sejkora pořád jen vypisuje, vykecává a stále se vyhýbá faktům???

Sejkora nesplní
ani to nejmenší, co po něm všichni opakovaně chtějí, tj. nezveřejní ani plánek výsadby, ani zákres výsadeb a celkový soupis vysazených rostlin, ale jen těch, které k dnešku opravdu přežily?

To přece nemůže být takový problém a když jen i jen v papučích z Panenky vyběhne ze svého skvělého bytu, který má jen 100 metrů od té "své" 1,5 hektarové zahrádky, tak to má spočítané, sepsané a zakreslené za slabou čtvrthodinku.
Tak je tam toho málo!!!

Ale to by musel udělat něco jiného než jen tvořit stále nové webové stránky naparovat se na facebooku a honestovat se jaký je to machr.
To si myslí, že jsem všichni blbci?
Nebo je mu hanba za to co způsobil?
Nebo dokonce ani nepozná co tam roste?

Brát si jako rukojmí ty nadšené děti a manipulovat všemi je nehoráznost.
To tak akorát příště každého odradí od veřejně prospěšných aktivit, protože by byl za trubku.
Přitom podle fotky ten úklid byl naprosto skvělý, kéž by to v těch dětech nechalo nějakou pozitivní stopu a doufám, že se to bude opakovat!!!

Obávám se ale, že přístup pana Sejkory může vše jen zhatit.

Čím dál více nabývám dojmu,
že hlavním důvodem veletoče kolem tzv. "Jedlého parku" je to,

že se někdo potřeboval v tichosti zbavit velkého množství o d p a d u, sutě a výkopové zeminy
A to za levný peníz v nějaké blízké rokli, nebo úvozu.

Bohužel na úkor neschopného vlastníka - Statutárního města Brna, který o ničem nevěděl.
Zástupci:
Primátor SM Brna - Ing. Petr Vokřál /ANO 2011/
Starosta MČ Líšeň - Mgr. Břetislav Štefan /ČSSD/
...a jejich podřízení...

Tím se tak někdo docela slušně obohatit a ušetřil tak několik stovek tisíc korun českých za skládkování odpadu na legálních skládkách a na nemalé d o p r a v ě k legálnímu skládkování nutné.
A ony penízky mu stále zústávají.
Jakou roli v tom celém sehrál Sejkora Lukáš je mi z pohledu, že smlouva nebyla ani účinná, natož platná, natož podepsaná stále nejasné.
Ale mám čím dále větší dojem, že bez nějakého p r o f i t u z toho vyjít nemohl.
To, že byl porušen pregnantním způsobem z á k o n o o d p a d e ch je již jasné.
A něco takového by se nemělo opakovat !!
A co na to politici?
Poučili se z toho nějak?

A takto to bylo schváleno:
Pdf soubour stáhnete zde:

http://www.brno-lisen.cz/zmc7h-5-15/f7211

To jste odkázal na procedurální hlasování o stažení bodu, jehož cílem bylo, aby se usnesení nerušilo. O zrušení se hlasovalo takto:
http://www.brno-lisen.cz/zmc7h-5-15a/f7212
Hlasoval jsem proti, protože zrušením usnesení se ruší požadavek zastupitelstva na radu, aby ten prostor ve spolupráci s p. Sejkorou vyřešila. Když už se do toho pustili. Výsledek znamená, že se tam už třeba taky nic dít nebude. Má se pouze jednat, ale výsledek je nejistý...
P.S. Usnesení je jaksi neúplné. Odhlasovalo se, že p. Sedláček bude jednat s magistrátem.

Na pozemku města p.č. 4422/24 Líšeň je k dnešnímu dni stále ještě neposečená tráva.
Tráva je tak vysoká, že přes ni není vidět a je to velmi nebezpečné.
Zvláště v pravotočivé zatáčce z jihu při odbočování vlevo je to značně nebezpečné.
Dnes se tam málem srazilo osobní auto s autobusem MHD plným lidí.
Je jen otázkou času, kdy se tam něco nemilého stane.
Ve složité křižovatce jsou ohroženi i malé děti chodící do školy ZŠ Masárova.

Nešlo by se raději věnovat takovýmto praktickým problémům, než teoretickým právním nesmyslům nějakého lahodného parku na skládce?
Přitom v sídlišti již proběhl 3. pokos trávy. Trochu zbytečně, 20 centimetrová tráva ještě mohla růst.

Na druhé straně v nebezpečném úseku je stále nepokoseno.
Vlastník se opět nestará!

Odborníci se již dříve vyjádřili a to jednomyslně, zde:

www.brno-lisen.cz/dk6-14/f5600

Nebylo by lepší za 500 Kč nechat Frantou tu trávu pokosit, než utrácet 60 tis. Kč za něčí chybu?

www.brno-lisen.cz/zmc7-3-12a/f6325

Dnes to Franta pokosil.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.