Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on November 19, 2020
zdroj (damenavas.brno.cz)

Město Brno již čtvrtým rokem spustilo projekt „Dáme na Vás“, kde občané města mohou sami rozhodnout kde bude letos proinvestováno 33 miliónů korun.

Jedním z navržených projektů, který se přímo týká občanů Líšně je projekt cyklostezky z Líšně do centra Brna, jehož autorem je Michal Teplík.

Cílem projektu je realizace studie proveditelnosti a projektové dokumentace cyklostezky z Malečkovy na Podstránskou a to jako návaznost na již schválený loňský projekt participativního rozpočtu na cyklostezku podél Holzovy mezi Líšní a Slatinou. Propojením těchto dvou projektů a také realizací schváleného investičního záměru města Brna na novou cyklostezku mezi ulicemi Podstránskou a Pod Sídlištěm dojde k vytvoření souvislé nabídky cyklodopravy z Líšně až do širšího centra.

Jízda na kole je v současnosti mezi centrem Brna a MČ Líšeň možná pouze na frekventovaných komunikacích, což mnoho občanů od jízdy odrazuje. Realizací záměru dojde k zásadním zlepšení cyklodopravy po bezpečných komunikacích s nízkým, nebo žádným provozem motorových vozidel. .

Hlasovat mohou občané Brna starší 18 let na portále www.damenavas.brno.cz. Každý hlasující má k dispozici pět kladných a dva záporné hlasy. Pořadí vítězných projektů určí celkový počet obdržených kladných hlasů.  

Odkaz na projekt:
https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1355
Odkaz na hlasování:
https://damenavas.brno.cz/vy-rozhodnete/ 

Průvodce hlasováním:
Zadejte, že chcete hlasovat, vyplňte číslo OP a datum narození (nikde se údaje nebudou ukládat, jen se vstup zakóduje jako identifikátor hlasování), v seznamu projektů vyberte projekt "Cyklostezka Líšeň – centrum..."  (je až skoro na konci seznamu):
vlevo vedle obrázku s projektem jednou, nebo dvakrát klikněte na "+" (oba symboly "+" zezelenají)
a potom na konci seznamu stiskněte tlačítko "Potvrdit hlasy"

Michal Teplík

 

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.