Pondělí 24. června 2024
Vložil vlisni.cz on April 07, 2020
Kotlanka (zdroj: autor článku)

Místostarostka městské části Brno – Líšeň za ANO, Ing. arch. Iva Kremitovská, prosazuje rekonstrukci multifunkčního objektu v majetku města Brna, zanedbaného obchodního a kulturního centra na ulici Kotlanova (budovy č. p. 2163 v k. ú. Líšeň). Dne 17. 3. 2020 měla k tomuto záměru proběhnout na radnici městské části veřejná debata. Obyvatelé okolních bytových domů se samozřejmě zajímají o bližší informace a radnici žádali o předání podkladů v předstihu, ovšem neúspěšně. Místostarostka odmítala před veřejnou debatou jakékoli podklady předat nebo i jen pořídit jejich kopii, čímž zjevně porušovala zákon o svobodném přístupu k informacím.

Z kusé informace v místním zpravodaji „Líšeňské noviny (ročník XXX, číslo 3, březen 2020) pouze vyplývá, že objekt má mimo samotné rekonstrukce dostat i nadstavbu s byty pro seniory. Budova přitom sousedí s pivovarem a restauracemi, na jejichž hluk si občané v okolí stěžují. V místě není dostatek služeb pro občany, které především obyvatelé doufají ve zrekonstruovaném objektu získat. Občané v okolí podporují rekonstrukci objektu bez jakékoliv nástavby s tím, že v objektu budou nadále umístěny prodejny a služby pro občany. Nechtějí, aby byty přetížená oblast byla dále zatěžována další bytovou výstavbou.

Obyvatelé mají zájem se do diskuse o budoucím využití objektu zapojit, žádali o odložení tehdejší veřejné debaty s poukazem na riziko nákazy koronavirem. Zejména senioři, kteří se oprávněně obávají o svoje zdraví a život. Zaslali paní místostarostce řadu žádostí o odložení debaty, paní místostarostka debatu zrušila až po intervenci Krajské hygienické stanice. Podle svého vyjádření ale paní Kremitovská i tak v nejbližších dnech chce veřejnou debatu uskutečnit a prosazovat v ní bytovou výstavbu na objektu „Kotlanky“ i přes odpor dotčených obyvatel a v rozporu s návrhem nového územního plánu. Její chování v době stavu nouze a současné obavy každého člověka o zdraví nechápou nejen senioři. Léta je objekt v nedobrém stavu a najednou veřejná debata o jeho rekonstrukci nepočká na dobu po skončení omezení v souvislosti s šířením nemoci COVID-19? Co za tím spěchem může tak asi být?

Není bez zajímavosti, že paní místostarostka je spolu s panem Milošem Ležatkou, majitelem sousedního objektu s Líšeňským pivovarem, dlouholetou společnicí a jednatelkou společnosti Bezva LDT s.r.o. Vzniká tak obava, že při prosazování projektu „Nová Kotlanka“ nemusí hájit pouze zájmy městské části.

Kontakt pro případné dotazy:
dzingozov@seznam.cz

 Ljubomir Džingozov

Kategorie: 

Komentáře

To už jsem někde slyšel řídit stát jako firmu :D No nevím jestli je to úplně dobrý přístup, městská část by se měla řídit jako městská část. Přece jen na řízení firmy může být takový systém jednoduší https://autocrm.cz/ než pro nějakou městskou čas i když jen jako organizér a korespondence v online podobě. Se docela o takový moderní přístup zajímám.

Jako volička Hnutí ANO, jsem byla oslovena, jestli bych nechtěla být na volební kandidátce Hnutí ANO v Líšni pro nadcházející komunální volby. Přemýšlela jsem vážně o mojí kandidátce, kdy pana předsedy Babiše uznávám a hnutí ANO pravidelně volím. Nicméně nevěděla jsem nic o ANO u nás v Líšni. Osobně jsem totiž zapřemýšlela a uvědomila si, že jsem za celou dobu o ANO v Líšni nic neslyšela. Postupně jsem se doslechla některé informace, např. že paní místostarostka zvolená za ANO vůbec nebydlí v Líšni, ale ve Slavkově, že si chce rozšířit svoje podnikání nejen o výstavbu na pivovarem, ale také o provozovnu v nově opravované budově Orlovny ve spolupráci s fotbalovým klubem. To však bohužel nebylo vše. Doslechla jsem se o dalším členovi ANO nějaký pan Horák, který jak jsem se podívala figuruje i ve dvou komisích, že mu paní místostarostka dohazuje zakázky na elektrikářské práce i nějaký pozemek. Aby toho nebylo málo, tak údajně další člen ANO nějaký pan Barták, má mít zase zakázky k jeho instalatérské firmě. No řeknu vám bylo toho celkem dost. Zeptala jsme se tedy i na hlavu ANO v Líšni, kdo to tedy vede a kdo by měl za svoje členy zodpovídat. Měl by to být alespoň pro mne neznámý jakýsi pan Skotal. O tomto pánovi mi zase bylo sděleno, že paradoxně velmi blízký panu starostovi, který je velice šikovný, ale my voliči ANO víme, že vystupuje za ČCSD výrazně proti našemu Hnutí. Byla jsem z toho všeho vcelku zmatená, ale již vím, jak na možnost být na kandidátce odpovím. Na kandidátku do komunálních voleb u nás v Líšni za ANO určitě NE !

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.