Sobota 22. června 2024
Vložil admin on February 13, 2010

Ilustrační fotoSněhová nadílka přidělává vrásky nejen silničářům, ale i nově najatým firmám při úklidu silničních komunikací. Odklízení, přesněji shrnutí sněhu vytváří po okrajích ulic vysoké sněhové závěje a ty v křižovatkách způsobují omezení, nejen samotným chodcům, ale i řidičům, kteří si nemohou dostatečně vyhnout bez problémů s protijedoucím vozem. S přibývajícím sněhem závěje také zvyšují svůj objem a doprava se víc a víc komplikuje, jelikož rozježděný sníh z okrajů křižovatek od vyhýbajících se aut namrzá.

Jednou z možností, jak avizovanou situaci řešit, by bylo odvezení sněhu z problematických míst. I.místostarosta Vladimír Moravec se k tomu vyjádřil: ,,problém při odvozu sněhu znesnadňují stojící vozy v ulicích, které znemožňují odklízení sněhu“. Objevují se i nezodpovědní řidiči, kteří zaparkují svoje vozidlo bezstarostně do křižovatky a prostor se pro potřebné vyhnutí na namrzlé vozovce zúží.

"...problém při odvozu sněhu znesnadňují stojící vozy v ulicích,
které znemožňují odklízení sněhu"
Vladimír Moravec

Zimní období do určité míry omezuje všechny účastníky silničního provozu. Smutné je, že my nejen komplikujeme práci těm, kteří se snaží postarat, jak o odstranění sněhové kalamity a svoz komunálního odpadu, tak si bohužel problematickou zimní situaci ztěžujeme i sami sobě svoji bezohledností.

 

Kategorie: