Čtvrtek 25. července 2024
Vložil admin on March 22, 2013

Pošta Vlkova

Dobrý den pane starosto,
dovolte mi napsat Vám jeden podnět pro zlepšení života v Líšni.

I když v Líšni nemám z různých důvodů trvalý pobyt, tak jsem si zde pořídila na hypotéku byt, ve kterém s manželem již 9. rokem bydlíme. Velice často využívám služeb pobočky České pošty ve Vlkově ulici, a velice často také chodím i dál, okolo pneucentra Tasy na Vinohrady.

A to je kámen úrazu. Ano, je zde navíc problém s dopravní obslužností MHD této pošty, nicméně vzhledem k tomu, že bydlím na Zikově, tak si ráda dojdu pěšky. Problém je, že ono trošku není jak. Abych nemusela obcházet úplně celý zatravněný prostor mezi ulicemi Podruhova a Jedovnická po Houbalově ulici, seběhnu rovnou ze stráně a vydám se po okraji Jedovnické přímo na poštu. Za sucha a dobrého počasí se jakž takž dá projít pěšinkou, která je při okraji Jedovnické vyšlapána, okolo bilboardu, až na tu poštu. Za počasí, jaké panovalo většinu této zimy (a panuje i teď) pěšinka nefunguje, neb je v ní po kotníky bláta. Musím tedy přímo odstavným pruhem na Jedovnické. Což mi nepřijde zrovna bezpečné. 

Když pak chci od pošty dál na Vinohrady, dostanu se podchodem, kde se neustále válí zbytky krabic od vína a jsou cítit chemikálie, jen na zastávku na protější straně, pak část chodníku (vedle svodidla) k pneucentru Tasy chybí a opět - za sucha lze jakž takž projít, za mokra jsou to bahenní lázně. Lidé volí i cestu procházení kolem svodila ze strany vozovky, což mi taky přijde jako hazard. Chci-li se vyhnout těmto problematickým místům (tedy podchodu a chybějícímu chodníku), musím přeběhnout přímo od pošty vozovku, přičemž vzhledem k zatáčce, je to velice riskantní manévr.

Chtěla bych taky podotknout, že tuto cestu z Líšně, přes poštu až na Vinohrady zdaleka nevyužívám jen já, pokaždé na ní potkávám i další lidi, často i pošťačky, dokonce i matky s dětmi!

Chtěla jsem vznést podnět k tomu, zda by se nedala vybudovat zpevněná pěšina pro pěší, případně cyklisty, která by skutečně propojovala tímto směrem sídliště Líšeň s poštou a pak přímo se sídlištěm Vinohrady, tak, abychom nemuseli zbytečně vše obcházet Houbalovou a pak Sedláčkovou ulicí. Vzhledem k tomu, že prostor, kterým procházím, nemá zatím žádné jiné využití, přijde mi, že vybudováním pěšiny se nic a nikdo neomezí. 

Předem děkuji za Vaše zamyšlení se nad tímto podnětem,

Soňa Vojáčková

Kategorie: