Sobota 22. června 2024
Vložil vlisni.cz on June 23, 2020
Občané nemají k veřejné debatě k rekonstrukci Kotlanky dostatek informací, čas na přípravu a není vyřešen možný střet zájmů paní místostarostky a nestandardní zadání veřejné zakázky.

Otevřeným dopisem ze dne 5. června 2020 jsme jménem Spolku pro kvalitní bydlení v Líšni, z. s. upozorňovali zastupitele na nezákonný postup paní místostarostky Ing. arch. Ivy Kremitovské v souvislosti s vyhlášením  výběrového řízení na objemovou studii k projektu „Nová Kotlanka“.

Doposud nebyly vyřešeny podněty k prošetření nestandardního postupu při zadávaní veřejné zakázky na objemovou studii „Centrum Kotlanka“ a podněty k prošetření důvodného podezření ze střetu zájmů paní místostarostky. Ty byly podány Finančnímu a Kontrolnímu výboru zastupitelstva MČ Líšeň a Magistrátu města Brna. Možný střet zájmů vychází z partnerství paní místostarostky s majitelem protějšího objektu, ve kterém sídlí Líšeňský pivovar.

Opakovaně jsme žádali o důkladnou přípravu veřejné debaty k projektu. 

Dne 22. 6. 2020 kolem poledne paní místostarostka zveřejnila termín veřejné debaty – 24. 6. 2020. Tedy za 2 dny!! Tento postup jasně dokládá, že nemá o žádnou skutečnou diskusi zájem a chce prosadit projekt bytové výstavby v rozporu se zadáním nového Územnímu plánu města Brna. V něm už v roce 2006 zněl pokyn k sídlištím jasně: „Sídliště ponechte jako území, kde je funkce bydlení stabilizovaná a ukončená. Vymezte pouze plochy pro chybějící funkce v území (služby, pracovní příležitosti, pobytové plochy pro rekreaci, sport, parkování).“.

Tak krátký čas mezi pozvánkou a akcí není normální. Je to výsměch občanům. Proč ten spěch? Za ty dva dny si pozvánky většina občanů ani nevšimne, nebo už má dávno naplánovaný jiný program.

Především však občanům nebyla před debatou předložena žádná smysluplná vize využití stávajících téměř 4 000 m2 plochy nebytových prostor a už je řešena objemová studie. Nebyl předložen ani návrh financování rekonstrukce a budoucího provozu objektu. 
Veřejná debata se nám zná poněkud předčasná i s ohledem na vypsané výběrové řízení na ředitele Kulturního centra Líšeň, který má teprve v září 2020 předložit vizi využití prostoru objektu a požadavky na něj.

Dosavadní prezentace rekonstrukce Kotlanky ze strany paní místostarostky působí dojmem, že se v první řadě řeší bytová nástavba, a ne to podstatné – využití stávající plochy pro obchody a služby a přirozeného prostoru pro setkávání občanů.

Žádáme předložení využití stávající plochy, financování rekonstrukce a budoucího provozu objektu. A potom veřejně debatujme!

Ljubomir Džingozov

Kategorie: 

Komentáře

koukám, že se přidali spolky a to je spolehlivý důvod pro prodloužení chátrání o další léta a konečnému řešení, spadnutí budovy za deset let

Paní místostarosta jezdí elektromobilem, což je jistě chváli hodné. Druhý elektromobil stejné značky BMW a stejné barvy používá i její partner, se kterým by chtěli výstavbu nad objektem Líšeňského pivovaru. Dotaz zní, zda se jim finančně nevede, protože jinak nechápu proč mají zapotřebí oba tyto elektromobily, zřejmě s domněnkou, že si toho lidé nevšimnou, nabijet v zásuvkách spodních garáží naší Radnice?

Zastupitelé se zavazují při svém zvolení, že mají své bydliště, tedy nikoliv jen jako zástěrku, v naší obci. Dokládají tak mj.skutečný vztah a zájem o prostředí ve kterém žijí a o kterém rozhodují. Je tomu ovšem skutečně tak? Vrcholem je, když takhle obelhává občany někdo z hlavního vedení Líšně. Třeba taková paní Kremitovká, tedy první místostarostka naší obce, by si už konečně mohla sáhnout do svědomí, tedy jestli vůbec nějaké má...

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.