Sobota 22. června 2024
Vložil vlisni.cz on September 20, 2022

Politická příslušnost: 

ŽTB

Krátce se představte a popište, jaký máte vztah k Líšni.: 

Vyvíjím software pro velkou nadnárodní společnost, vedu menší tým a zajímám se o moderní způsoby vedení projektů.

Jsem současným zastupitelem, členem bytové komise a členem finančního výboru. Podařilo se mi (spolu s ostatními zastupiteli za Sousedy) zjistit, že si současné vedení obce nechává část peněz „schovaných“ mimo rozpočet. Bytovou politiku městské části chápu spíše jako službu občanům než jako zdroj příjmů pro městskou část.

Mám syna, manželku a jednoho psa. Ve volných chvílích se věnuji rodině, jízdě na kole a procházkám se psem.

Proč jste se rozhodl(a) kandidovat?: 

Myslím, že se v Líšni řada věcí podařila a daří. Bohužel je ale stále mnoho věcí, které se nedaří. Patří sem mnohonásobně překročené rozpočty některých projektů (oprava Orlovny), velmi nedostatečná kontrola kvality při přebírání zakázek, dlouhodobá neudržovanost nebytových prostor ve správě městské části (Kotlanka) a mnohé další.

Jaké oblasti chcete konkrétně v Líšni prioritně řešit?: 

Chtěl bych se prioritně věnovat obecnímu bydlení. V posledních letech se podařilo výrazným způsobem snížit dluhy na nájemném obecních bytů. To je skvělá zpráva, ale nesmíme zapomínat ani na naše nájemníky, kteří se čas od času mohou dostat do problémů. Zvlášť v těchto těžkých časech bychom měli k našim nájemníkům přistupovat mírněji a snažit se, aby si co nejvíce z nich obecní bydlení udrželo.

Jakými konkrétními opatřeními chcete Vašich cílů dosáhnout?: 

Měli bychom dále posílit záchytnou síť opatření pro lidi, kteří se dostanou do problémů, aby si dokázali udržet bydlení. Vzhledem ke krizi s cenami energií bude zřejmě nutné přistoupit i k mimořádným opatřením, například ve formě dočasných slev na nájmu pro nejohroženější nájemníky.

Jak by se podle Vás měla Líšeň rozvíjet v následujícím volebním období?: 

Především doufám, že se podaří zpracovat skutečně kvalitní Strategický plán rozvoje MČ Brno-Líšeň, na základě kterého bude možné navrhnout investice tak, aby šly především do řešení těch nejakutnějších problémů. Dá se předpokládat, že nás čekají těžké časy a neúčelné vynakládání prostředků obce by nás mohlo velmi mrzet.

 

 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochranu proti SPAMU.Odesláním komentáře akceptujete Podmínky ochrany osobních údajů