Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 02, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Zabývám se problematikou dopravy a sportu. Pokud se jedná o dopravu, chtěl bych se zaměřit na řešení kompletní rekonstrukce chodníků a silnice na ulici Ondráčkova, zbudování kruhového objezdu na ulici Holzova a Letecká. Rád bych viděl prodloužení tramvajové linky č. 10 až do Líšně. Rozšíření parkovacího stání na ulici Faimonova. Co se týče sportu, myslím si, že je velmi důležitá podpora mládežnického sportu, z něhož vychází budoucí čeští reprezentanti.

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Jako člen sportovní komise se snažím, abychom vycházeli vstříc všem líšeňským sportovcům. Jsme součástí různých sportovních akcí jako např. Silvestrovský pochod. My členové líšeňské ODS, jsme za poslední rok pěkně tvrdě dřeli, abychom sdružení dokázali reformovat a modernizovat. Stranu otevíráme občanům k diskuzím nad tématy, které jsou aktuální. Začali jsme webovými stránkami a  facebookem ODS Líšeň. Těšíme se, že budeme pokračovat v osobních setkáních s občany. 

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

Jsem bývalý vrcholový sportovec působící v Dukle Praha, proto mezi mé priority jsou rozvoj sportu, hlavně jak jsem již uved toho mládežnického. Nyní jako učitel autoškoly mi záleží na tom, aby silnice a chodníky v Líšni byli bezpečné a přehledné. 

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Líbí se mi nastavený trend komunikace mezi radnicí a kulturními spolky v Líšni. Bude velmi užitečné tento stav udržet a rozvíjet.

Mám rád festivaly a festivalový život. Dokázal bych si představit, že by se pořádali hudební a umělecké akce po celý rok, z jejichž finančních výtěžků by se financovaly různé líšeňské umělecké soubory.

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.

Komentáře

Kudy a kam az byste chtel prodlouzit linku c.10 ? Jakym zpusobem chcete rozsirit parkovaci moznosti na ul. Faimanova ?
Dobrý den, pane Rehurek, omlouvám se, že reaguji s menším časovým odstupem. Chci začít od parkingu na ul. Faimanova. Jeden z mích bodů, co by se mělo zlepšit v Líšni je parkování v této lokalitě. Dozvěděl jsem se, že nějaký projekt s rozšířením parkovacích míst existuje již řadu let, snad leží někomu v šuplíku a nebyla vůle se tím zabývat. Já nejsem architekt a přiznám se, že nemám konkrétní řešení co tam přistavit či jaké rozšíření parkingu citlivě vložit do místní zástavby. Chtěl bych jen oprášit stávající projekt (pokud takový je). Nebo ve spolupráci s architekty vymyslet několik návrhů jak parkovací místa v lokalitě Faimanova uskutečnit. Co se týče prodloužení tramvajové linky do staré Líšně. Mám na mysli z Hlavního nádraží až do Líšně kde bývala stará konečná tramvaje na ulici Holzova. Dnes je tam Muzeum tramvají. To by mohlo být zachováno,. vedlo by to k atraktivitě a neobvyklému druhu zastávky. Dnes končí pod Stránskou skálou. Jediný dopravní problém bych viděl v přejezdu přes hlavní pozemní komunikaci která vede k Zetoru a z druhé strany směr Slatina. Tam by se nainstalovali drážní světelné a zvukové znamení. Pokud by tramvaj jezdila např. každých 15 min neviděl bych problém ve zdržení automobilové dopravy. Původní koleje jsou vidět ještě dodnes. Pokud budete mít na mě otázky, pište mi klidně na mail: jan.crocker@seznam.cz .Rád vám odpovím. S pozdravem Jan Ventruba