Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 02, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Za nejpalčivější problémy Líšně osobně považuji bezpečnost, dopravní obslužnost pošty a čistotu v naší městské části.

Jak už jsem Vám před tím uvedl, zlepšení bezpečnosti se dá řešit zřízením obvodního oddělení Policie ČR na území Líšně, což předpokládá jednání s představiteli Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, Městského ředitelství Brno a případně i Ministerstva vnitra ČR.

Zajištění lepší obslužnosti líšeňské pošty, tzn. autobusové zastávky Strnadova by se dalo zajistit například zprovozněním tzv. „malé okružní linky“  vedoucí kolem sídliště v nové Líšni.
Tady jsou nutná jednání s Magistrátem města Brna a jeho příslušnými útvary a Dopravním podnikem města Brna, a.s.

Lepší čistotu v Líšni může zajistit přímo městská část Líšeň na základě kvalitně uzavřené     a vymahatelné smlouvy vyplývající z transparentní veřejné zakázky, ve které základním hodnotícím kritériem nebude cena, ale ekonomická výhodnost nabídky, tzn. vztah užitné hodnoty a ceny.

Všechny tyto uvedené problémy i mnoho dalších je možné po volbách řešit jen v dobře sestavené a lidsky fungující koalici, k čemuž je „obrozená“ líšeňská ODS se svými kandidáty, včetně mnoha nestraníků na její kandidátní listině připravena.

 

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Na tuto otázku by měli odpovědět Ti, co mě osobně znají, ale myslím si, že jsem se například určitou mírou, jakožto předseda bezpečnostní komise, přičinil o navýšení počtu strážníků Městské policie vyčleněných pro území Líšně a o zintenzivnění součinnosti mezi složkami Policie ČR a Městské policie.

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

Profesí jsem právník.

Po absolvování brněnské Právnické fakulty Masarykovy univerzity jsem mnoho let pracoval  u speciálních celorepublikových policejních útvarů a jiných bezpečnostních složek České republiky doma i v zahraničí.

V současnosti se již několik let realizuji na pozici vedoucího sekretariátu Státní zemědělské  a potravinářské inspekce.

Mezi mé zájmy a koníčky patří především: cestování, sport, turistika, hudba, tanec, vaření, potravinové právo, trestní právo, mezinárodní právo veřejné, zpravodajské služby, bezpečnostní a policejní problematika.

V komunální politice se zabývám především tématy bezpečnost, veřejný pořádek a městská hromadná doprava.

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Reálně si dovedu představit podporu (materiální i finanční) především občanských sdružení a spolků působících a sídlících v Líšni nebo i těch, které se starají například o výchovu a rozvoj líšeňských dětí a sídlí mimo území Líšně.

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.

Komentáře

Vážený pane Strossi, děkuji za Vaše odpovědi a blahopřeji k „obrození“ líšeňské ODS. Ovšem zajímavé je, že přestože "lidé minulosti" kromě paní Svobodové neobsadili přední místa na kandidátce, zůstali v čele organizace (pokud to není chyba tisku - http://www.ods.cz/os.brno-mesto/ms.lisen/program). Chtěla bych se zeptat, zda-li vaše obrození bude znamenat i transparentnější politický styl – konkrétně bych ráda věděla, zda-li budou členové ODS (pokud by byli v příštím volebním období členy rady), zveřejňovat to, jak kdo v radě hlasoval, což se nyní neděje – hlasování zveřejňují členové ČSSD a lidovci - http://www.brno-lisen.cz/usneseni-rmc-v-roce-2014/t2907. Členové ODS a mezi nimi i „obrozená“ kandidátka do příštího zastupitelstva Eva Svobodová, svá rozhodnutí před občany tají. Máte na tuto zásadní věc ve straně jednotný názor? Na portálu názory zastupitelů na problematiku zveřejňování např. v komentářích pod tímto článkem: http://www.vlisni.cz/komise-vybory-lisni Děkuji a přeji pěkný den. Pavla Dombrovská
Vážená paní Dombrovská, díky za Váš komentář. Když se pozorně podívate na naše webové stránky, tak zjistíte, že na jaře roku 2013 došlo na celkem "bouřlivém" volebním sněmu MS ODS Líšeň k obměně složení členů rady místního sdružení. Členy rady MS nyní jsou: Jiří Janištin, předseda, Jaroslav Stross, místopředseda, Vladimír Mílek, místopředseda, Jan Ventruba, pokladník a Eva Svobodová, členka rady. Takže pravdu máte, ale jen částečnou :-) Poznámka na okraj: Rada místního sdružení ODS Líšeň se volí vždy jednou za 2 roky....tzn. další volební sněm by měl být příští rok. Na jiném velmi "živém" volebním sněmu ODS, který se konal letos, došlo k zásadní obměně kandidátky ODS do komunálních voleb, na které je kromě některých zkušenějších komunálních politiků i mnoho úplně nových tváří, včetně velkého množství nestraníků, čemuž jsem rád. Blíže o naší nové kandidátce lze zjistit i na FB profilu ODS Líšeň, který jsme spustili. Za sebe Vám mohu říci, a jsem přesvědčen, že za většinu lidí na "letošní"! kandidátce ODS do zastupitelstva MČ Brno - Líšeň, že nemám žádný problém se zveřejňováním hlasování v Radě MČ, stejně jako nemám již dlouho problém se zveřejňováním zápisů z jednání komisí RMČ na internetu ÚMČ Brno - Líšeň. Jistě jste k tématu "Zveřejňování" našla i moje stanoviska z minulosti, například tady: http://www.vlisni.cz/predstaveni-bezpecnostni-komise-rady-mestske-casti-brno-lisen http://www.vlisni.cz/vyzva-predsedum-komisi Přeji Vám hezké slunečné pondělí. Jaroslav Stross