Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 08, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Problémy s pořádkem a údržbou veřejného prostranství. Přitom by často stačilo málo, aby Líšeň vypadala lépe. Upravit zastávky, zlikvidovat zbytky zaniklých hřišť a lépe se postarat se o ta stávající nebo prostřednictvím městské policie více dbát na dodržování vyhlášky o venčení psů.

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Jako novinář jsem se věnoval především komunální politice. Zkušenosti, kterými chci přispět k fungování Líšně, jsem tak získal hlavně díky svému zaměstnání. Často jsem se účastnil jednání zastupitelstev mnoha brněnských radnic, setkal jsem se tedy s jejich problémy i různými přístupy, jak je řešit. V Líšni bydlím od narození a jsem na to patřičně hrdý. Chci svých zkušeností využít k tomu, aby se tu žilo co nejlépe.

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

Poslední tři roky jsem pracoval jako novinář pro deník Rovnost, který jsem kvůli případnému střetu zájmů po ohlášení kandidatury do zastupitelstva opustil. Nyní působím jako editor v magazínu zaměřeném na počítače. Svoje zkušenosti bych chtěl využít především v oblasti transparentnosti radnice, chci probudit zájem Líšňáků o dění v naší čtvrti, například zatraktivněním Líšeňských novin.

Mezi moje zájmy patří především mé dvě dcery a manželka. Když mi zbývá čas tak rád poslouchám blues a rock.

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Je důležité podporovat takové spolky a sdružení, které vytváří nějaké hodnoty a mají své příznivce. Slepě financovat něco, o čem lidé nikdy neslyšeli, je zbytečné. Proto je důležité vyvářet prostor pro prezentaci spolků a také zjistit, které opravdu usilují o obohacení života sousedů a které jen o obohacení sebe samotných.

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.