Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 02, 2014

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Líšně, a máte představu o tom, jakým způsobem je budete reálně řešit?: 

Mám velký vztah k městské části Líšeň , hlavně k sídlišti, protože zde žiji již 32 let. Sídliště prošlo velkou změnou a rekonstrukci, ale je potřeba neustále modernizovat, starat se.

Pro mě je nejpalčivější  problém je čistota v městské části Líšeň, přeplněné, poškozené odpadkové koše. Chtělo by to také větší péči o zeleň. Jelikož mé zaměstnání je v místě bydliště, pohybuji se denně po sídlišti, takže nejsem lhostejná k okolí.

Také problém bezdomovců, kteří posedávají po lavečkách, u obchodu a v keřích. Zajistit více bezpečnosti pro občany, více veřejného a funkčního osvětlení. Poliklinika prošla velkou rekonstrukcí, ale pořád je co vylepšovat např. vybavení a okolí polikliniky.

Zajímám se o věci veřejné, prostředí ve kterém žiji mě není lhostejný, žiji zde moc ráda a také zde pracuji pro veřejnost.

Problémy co trápí nás všechny může po volbách řešit pouze dobře sestavená a fungující koalice.

Jaké jsou největší úspěchy Vaší dosavadní práce v komunální politice (případně jakým způsobem se občansky angažujete)?: 

Vybudovala jsem v areálu polikliniky Fitness centrum – posilovnu , aerobní sál , který funguje pro širokou veřejnost, muže, ženy a mládež, kteří vyhledávají pohyb. 

Od roku 1998 zde vytváříme sportovní kolektiv pro všechny věkově kategorie, hlavně nás navštěvuji obyvatelé Líšně. Ženy a muži k nám chodí se odreagovat od běžných starostí, udělat něco pro své tělo, kondici a zdraví.

Jsem od roku 1998  členkou sportovní komise a  pravidelně organizuji sportovní akce v rámci činnosti sportovní komise městské části Brno – Líšeň.

Jaká je Vaše profese a vaše zájmy a kterými tématy konkrétně se budete zabývat v komunální politice?: 

Moje profese je v oblasti sportu, jsem trenérka fitness, lektorka aerobicu – různých forem cvičeni, takže se snažím podporovat veškeré sportovní aktivity.

Jak konkrétně chcete podporovat občanská sdružení a činnost vycházející z aktivit občanů?: 

Občanské sdružení a spolky ráda podpořím pokud bude projekt prospěšný pro naši městskou část Líšeň. Přála bych si více kulturních a sportovních akcí, které by se konaly v Líšni.

 Aby zastupitelé a úřednici Radnice pomáhali při obtížích občanům, byli vstřícní, pracovití, vzájemná podpora a tolerance.

Podpora drobným podnikatelům, podporovat je v podnikatelském záměru.

Občané, aby se nebáli říci svůj názor a také přišli k volbám.

Uveřejněno se souhlasem kandidáta/kandidátky. Texty neprošly redakční ani jazykovou úpravou.

Komentáře

"problém bezdomovců, kteří posedávají po lavečkách, u obchodu a v keřích" Jakym konkretnim zpusobem chcete resit problem bezdomovcu ? "Podpora drobným podnikatelům, podporovat je v podnikatelském záměru." Jak chcete podporovat soukrome podnikatelske subjekty ?
Dobrý den, odpovědˇ na Vaší otázku bezdomovců: Jeden z hlavních bodu našeho programu je bezpečnost: Pro vyšší bezpečnost občanů a ochrarnu majetku se ODS dlouhodobě zasazuje o zvýšení počtu policistů či strážníku na uzemí Lišně, která by nám měla napomáhat a nevhodné chování bezdomovců řešit. Odpověd na Vaší otázku podpora drobným ponikatelům: Drobné podnikatelé podporuji, kteří podnikají pro naší městskou část. Nejduležitější jsou nájmy a také v jaké činnosti podnikají a to by měl. pronajímatel zohledńovat.
Takze pokud Vas dobre chapu, tak podnikatel-pronajimatel, ktery dle Vas zohledni nizkym najemnym cinnost podnikatele- najemce, bude jednat sam proti svym podnikatelskym zajmum? Zvlastni zmena (zejmena s prihlednutim k tomu, za jste clenkou ODS), v chapani trzniho hospodarstvi. Nebo Vase odpoved mela byt jen predvolebnim zertem? Berte v potaz,ze i pronajimatel je z danoveho hlediska prijmu, razen mezi podnikatelske subjekty a jsem velmi zvedav, jak jej hodlate presvedcit k takovym ulevam, zvlaste v soukromem sektoru.
Dobrý den, proć asi máme některé prostory v Lišni nevyužité a opušténé, proć nájemce skončil???
Zdravim, Vy mi zcela vazne odpovite otazkou? Nuze dobra, velmi zjednodusene - zijeme v zemi, kde nekolikere zvysovani dani za vlady uplynulych let, ovlivnilo ekonomickou situaci v nasi republice, potazmo nasi obci, vzrostla nezamestnanost v souvislosti s predchozim. Trzni hospodarstvi tvori urcity kolobeh - obcan nema penize, tudiz nenakupuje (zbozi,sluzby),podnikatel-pronajimatel na konci sveho zuctovaciho obdobi po zaplaceni dani a souvisejicich poplatku ( tvori cca polovinu jeho prijmu), zjisti, ze neprosperuje a hleda reseni. Velky subjekt napr.propusti zamestnance, stredni a maly omezi ,popripade radeji ukonci svou cinnost, neuzivi se. Stale vidite reseni teto situace v ,,ukecavani,,podnikatele- pronajimatele ptostor k nizkym najmum? Ale vyvstava nam jiny problem - fundovane mate odpovidat Vy zastupitelka, nikoli tazajici se obcan sobe sam.
Dobrý den pane Ohledník , vážím si vaši odpovědi a ďěkuji. Nechci určitě nikoho " ukecávat", zatím nejsem zastupitel..... S pozdravem Eva Šabatová