Neděle 26. května 2024
Vložil vlisni.cz on September 03, 2015
SK Líšeň navštívila ministryně školství Kateřina Valachová (foto: Pavel Kocourek ml.)

Zahájení školního roku na Základní škole Novolíšeňská využila ministryně školství Kateřina Valachová i k návštěvě areálu SK Líšeň. Spolu s předsedou poslaneckého klubu ČSSD Romanem Sklenákem, starostou Líšně Břetislavem Štefanem, místostarostou Milošem Freibergem a radním Petrem Kolečkářem se seznámila se zázemím klubu a s prací trenérů dětí a mládeže. Trenér předpřípravek a přípravek Josef Hudec seznámil ministryni se systémem náboru těch nejmladších fotbalistů a fotbalistek. O výchově sportovců v přípravkovém věku, žákovských a dorosteneckých kategoriích informovali členku vlády David Linger a Zdeněk Šmýd. Vše doplnila názorná ukázka tréninkové jednotky družstva kategorie U12. O rozvoji areálu SK Líšeň pak s ministryní přímo na hřišti, na nové tribuně a v přilehlé orlovně pohovořil předseda klubu Karel Hladiš. Představil Kateřině Valachové záměr SK vystavět na ploše dosud uzavřené zahrady za orlovnou sportovní halu pro tréninkové účely sportovců a žáků z celé Líšně. Zároveň požádal ministryni o podporu projektu, který přinese celoroční využití orelské zahrady sportovními talenty z Líšně.

Michal Šebela
SK Líšeň

Foto od Pavla Kocourka ml. naleznete zde

ZHLÉDNĚTE NAŠE VIDEO

Kategorie: 

Komentáře

Vážení občané Líšně, kterým není lhostejný osud Orlovny.....přijde vyjádřit svůj názor před areál SK Líšeň v sobotu 5. 9. v 17.15-17.30, což bude zrovna přestávka domácího zápasu A-týmu mužů. Zároveň to muže být i neplánovaný bod "Líšeňský hodů".
Vypadá to, že pokud nás nebude vidět jako fotbalové lobisty, tak nás nikdo nebude brát!
Nejsem sice příznivec radikálních akcí, ale mám pocit, že představitelé radnice VĚDOMĚ MLŽÍ!!! Přijďme vyjádřit náš názor. Děkuji všem za účast a v sobotu na viděnou!

Vážený pane Václave, děkujeme za Vaši iniciativu podpořit zachování Orlovny a její zahrady, nicméně je slušnost, když něco takového svolávám, se představit, ať se ví, kdo takovou akci svolává. Všichni, co jsme diskutovali tady i na Facebooku (viz výše), máme své profily i jména veřejná-nic neskrýváme... Myšlenka je to určitě zajímavá, ale chceme vědět, kdo za ni stojí. Můžete se nám, prosím, představit? Děkujeme za Vaši odpověď i pochopení. Jana Rašková

Vážení, podporuji Vaše úsilí zachovat orlovnu pro využití co nejširší veřejností. Nicméně veřejný protest se mi nyní zdá dost radikální. Ten formální rozhodovací proces teprve začíná a střílet ostrými, když je nepřítel ještě za kopcem, je předčasné.
Chtěl bych Vás upozornit, že se téma bude diskutovat na Zastupitelstvu už příští čtvrtek. Tam se snad dozvíme záměry radnice a bude příležitost se i vyjádřit. Doufám, že jednání přiláká zájem široké veřejnosti. Těším se na Vaši účast.

Připojuji se k panu Příborskému - už se mi zdá za hranicí slušnosti, co se kolem Orlovny děje za hysterii. Během léta jsme dostali zpracovaný stavebně technický posudek stavby, který může hodně pomoci při rozhodování, jak s Orlovnou dále naložit. Záleží také na tom, jestli se najde nosný, realizovatelný a finančně únosný projekt, který budeme schopni přijmout. Sama také preferuji využití Orlovny tak, aby se zeleň neničila. Ale snad má každý právo, mít názor jiný a vyjadřovat ho - tedy i názor, že místo trávníku a stoletých stromů je lepší hala a že právě zde je pro ni nejlepší místo. I takto může někdo uvažovat. Informace na ZMČ by měla oficiálně otevřít diskuzi o tom, jak s Orlovnou dál. Bude to rozhodnutí složité a měla by mu předcházet diskuze nad konkrétními možnostmi, založená na faktech a ne na pocitech a hlavně vedená v klidu a s respektem.

Nerozumím tomu, co konkrétně je "za hranicí slušnosti" a jaká "histerie" je míněna. Pár komentářů na fb i portálu je sice poněkud ironických a někteří se nezvládají podepsat (což je dost podezřelé zvláště v případě, že chtějí svolávat "Veřejný protest"), ale naprostá většina lidí se přece snaží kultivovaně vyjádřit svůj názor. Nikdo nikomu neupírá právo psát zde o tom, že by bylo skvělé zastavět zahradu halou! Nesouhlasím s tím, že by debata o orlovně byla za hranicí slušnosti a histerická, naopak děkuji všem, kteří se do debaty zapojují, ať už mají jakýkoli názor.

Navrhuju usporadat referendum. Byt by melo jen informativni hodnotu, zastupitele by k jeho vysledkum meli prihlednout.

Spolky "radí" nebo "škodí".........musím konstatovat, že diskuze o Orlovně je naprosto zbytečná......zejména vzepětí některých osob (a spolků) je přímo komické. Do doby než se objevila myšlenka haly na zahradě Orlovny, tak bylo spolkům totálně jedno co se zde děje......mám pocit, že máme nové líšeňské greenpeace:) jen místo velryb si našli Orlovnu:)
Bohužel žádný spolek nepředložil seriózní studii, včetně návrhu udržitelnosti. V případě SK Líšeň je projekt jasně charakterizován, naplánován, včetně udržitelnosti....děti jsou a budou a sport je mnohem lepší než nějaké počítače.....
Proto v případě referenda hlasuji pro vybudování víceúčelové haly, protože i tu mohou využívat zájmová sdružení a spolky pro své aktivity!!!!

Vážený anonymní "mohavykřičníkový obyvateli",co kdo pociťujeme za zbytečné či komické, je věc subjektivní. Pro někoho je komické občanské "vzepjetí", pro někoho zase vykřičníková verbální agresivita a neschopnost stát si svým pravým jménem za vlastními názory či "pocity". Přejděme tedy k faktům. V zahradě Orlovny se již v roce 2014 konala část Festivalu Líšeň sobě, kdy jsme vůbec netušili, že by vůbec někoho mohlo napadnout, aby tento krásný a hodnotný prostor zničil krytou halou. Co se týká předložení seriózní studie, je tu jeden háček. Podle mých informací pan Hladiš již několik volebních období lobuje za to, aby získal od obce celou Orlovnu včetně zahrady. Avšak oficiální informace o tom, že se uvažuje o budoucím využití Orlovny se objevila kdy? Myslím že na letošním zářijovém zastupitelstvu. Požadavek k okamžitému předložení seriózní studie je tedy absurdní. Vzhledem k tomu, že nežijeme v totalitě předpokládám, že dalšímu využití budovy Orlovny bude předcházet otevřená a seriózní debata, jejíž součástí bude i úvaha, zda-li městská část objekt pronajme, nebo zvolí jiný způsob, jak smysluplně využít obecní majetek. Váš anonymní "výkřik" za příspěvek do seriózní debaty nepovažuji. Je pěkné, že plánovaná víceúčelová hala má být využitelná pro zájmová sdružení a spolky. Pokud její vznik nebude ničit jiné hodnoty (například krásnou zahradu), bude jistě takováto hala přínosem pro obec. Nebylo by na místě zpřístupnit pro "zájmová sdružení a spolky" hřiště i další prostory (část Orlovny - bývalé kino), které má nyní SK Líšeň k dispozici?

Nevím co má můj názor společného s totalitou, ale asi Vás nenapadl jiný argument.......je to trochu "trapné" v časovém odstupu od roku 1989, už je to něco jako film pro pamětníky.
Podle mého by se měli projednávat na veřejném fóru (s občany) už konkrétní návrhy (projekty) včetně finančního zabezpečení......Na co nám bude diskuse, která bude o snech obyvatelů Líšně, které budou nerealizovatelné, resp. nemají potenciál v životaschopnosti (např. návrat kina). Pokud bude několik měsíců diskutovat, tak mezitím bude budova chátrat ještě více než nyní (na první pohled to není zrovna ozdoba Líšně) a bude se zvyšovat finanční náročnost realizace jakéhokoliv vítězného projektu. Není to jen o zahradě, ale o komplexním využití daného prostoru (budova a zahrada).
Jsem rád, že je to i díky různým spolků, v Líšni žije.......i když do okamžiku, kdy v noci či nad ránem vidím opilé osoby účastnící se akcí (někdy i v krojích), jak se kymácí (v lepším případě) nebo dokonce vykonávají různé potřeby na veřejnosti či ničí majetek (v horším případě).....prostě jsme lidi na stroje..:)

Vážený "obyvateli", moje zmínka "o totalitě" není použita jako argument a ani se netýká Vašeho komentáře. Když si to přečtete pořádně a budete číst to, co píšu a ne to, co si Vy představujete, že píšu, určitě na to přijdete.
Co se týká chátrání Orlovny, je to významná historická budova, která patří obci a ta má také na starosti její stav. Bohužel v minulosti došlo opravám (zejména na té části budovy, kterou má pronajatou SK Líšeň, druhá část budovy se „naštěstí“ opravuje méně) způsobem, který znamená znehodnocování hodnoty domu – necitlivým způsobem mizí zajímavé architektonické prvky. Vzhledem k tomu, že tyto „ úpravy“ (podle mých informací) hradila obec, jedná se zde v podstatě o znehodnocování obecního majetku za veřejné peníze... Tímto nechci nikoho obviňovat a napadat (znehodnocování majetku obce samozřejmě probíhalo s tím nejlepším úmyslem), jen to suše konstatuji a předpokládám, že až obec začne budovu opravovat, bude tak činit s vědomím hodnoty, kterou Orlovna má a za odborné a metodické spolupráce Národního památkového ústavu v Brně.

Pokud jste viděl někoho, jak znečišťuje či dokonce ničí obecní nebo soukromý majetek, měl jste jste se ozvat, nebo, pokud se na to necítíte, volat policii. Musím říci, že mi přišla docela úsměvná představa, jak se "v noci či nad ránem" procházíte Líšní a sledujete co dělají účastníci akcí (někdy i v krojích), abyste to pak mohl zde použít jako naprosto nerelevantní argument k diskutovanému tématu.

Nejsem sova nebo tajný agent, ale potom co opilí jedinci močící či zvracející při tom nevědomky používají jako stabilizační prvek zvonek, tak to není potřeba:) Věřte tomu, že to by nepotěšilo ani Vás natož rodinu s malými dětmi!
Ovšem to se začínáme odklánět od tématu Orlovna......formulace "mých informací"...pokud je to se souhlasem městské části, tak předpokládám, že to bylo řádně projednáno. Pokud ne, je to znepokojivé......ale obecně u politiků tradiční způsob jednání, kteří zapomínají na sliby před volbami.....volič se jen diví a musí pravidelně střízlivět (a hurá jsem opět u "alkoholu"):)

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.