Středa 22. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 04, 2015
Festival Líšeň sobě v zahradě Orlovny v roce 2014 (zdroj: Irena Moštková )

Díky vstřícnosti denního stacionáře Effeta mohou lidé navštívit zahradu líšeňské Orlovny. Otevřená bude každý čtvrtek v květnu a červnu od 10 do 14 hodin. Toto kouzelné a jedinečné místo bylo doposud přístupné jen výjimečně.

Effeta má zahradu i část Orlovny pronajatou. Letos se ale bude stěhovat do nových prostor a objekt opustí. Prázdné prostory získá do správy líšeňská radnice, která v současnosti řeší jejich další využití.

O objekt i o zahradu projevil zájem fotbalový klub SK Líšeň, který chce prostory upravit pro zázemí fotbalistů. Jeden z plánů je i vybudování kryté haly v prostorách nynější zahrady.

V internetových diskusích a mezi obyvateli Líšně se ale objevují názory, že by prostor šlo využít i pro širší veřejnost. Stará Líšeň v současnosti nemá žádný park ani prostor, kde by si lidé mohli odpočinout. Nabízí se tedy možnost využít prostory zahrady například právě k těmto účelům.

Objekt Orlovny v minulosti sloužil nejen sportu, byla tam i restaurace, kino Svět nebo jesle. O tom, jaké bude další využití tohoto objektu, budou v příštích měsících rozhodovat líšeňští zastupitelé. Pokud chcete jejich názor znát a případně ovlivnit, přijďte 18. června v 16:00 do zahrady Orlovny. Uskuteční se tam totiž veřejná debata, která může napovědět mnohé o jejím dalším osudu.

portál vlisni.cz

 

Zahrada Orlovny v roce 2014 (foto: Irena Moštková)
Festival Líšeň sobě v zahradě Orlovny v roce 2014 (foto: Irena Moštková)
Festival Líšeň sobě v zahradě Orlovny v roce 2014 (foto: Irena Moštková)
Festival Líšeň sobě v zahradě Orlovny v roce 2014 (foto: Irena Moštková)

 

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.