Středa 22. května 2024
Vložil admin on September 18, 2013
Likusák

Nízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno se již posedmé zúčastní celorepublikové kampaně Týden nízkoprahových klubů. Na poslední zářijový týden přichystali pracovníci nevšední aktivity pro klienty i veřejnost. Ve středu 25. 9. 2013 od 17 hodin proběhne v prostorách klubu na ulici Kotlanova v Líšni den otevřených dveří. Akci v klubu od 19 hodin završí promítání filmu Z popelnice do lednice z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.

Cílem kampaně Týden nízkoprahových klubů, která je pořádána pod záštitou České asociace streetwork, je seznámit veřejnost s prací a významem nízkoprahových klubů pro děti a mládež. Nízkoprahový klub Likusák pomáhá již devět let dětem a mladým lidem ve věku od 12 do 26 let z Líšně a okolí v nepříznivých životních situacích v oblastech jakými jsou rodina, vrstevníci, drogy, konfliktní chování, trávení volného času, dluhy či sociální zdatnost.

Na problematiku dluhů a trávení volného času zaměřili letos pracovníci program akce pro klienty. Děti budou mít možnost změřit své síly v turnaji o ceny ve stolním fotbalu a také je pro ně připraveno promítání dokumentu Šitkredit, který pojednává o pozadí rychlých půjček a jejich následcích na život dlužníka.

„S problematikou dluhů se u klientů setkáváme stále častěji. Jedním z největších problémů je uzavírání nevýhodných smluv na ulici na telefonní či internetové služby. Klienti nevědí, jak od takové smlouvy odstoupit, a rychlá půjčka je pro některé z nich jediným řešením. Tím se však dostávají do dluhové pasti, ze které často není úniku. Právě proto jsme se rozhodli zaměřit tento rok na prevenci a pomoc s dluhy, promítání tak doplní další aktivity projektu - Víme, jak z dluhové pasti, který je v klubu nyní realizován,“ objasňuje vedoucí klubu Likusák Martin Holiš.

Pro veřejnost je na středu 25. 9. od 17 do 19 hodin připraven den otevřených dveří, při kterém se návštěvníci mohou seznámit s prostory i pracovníky klubu a zjistit jak a pro koho služba Ratolesti Brno funguje. Od 19 hodin vyvrcholí program v klubu Likusák promítáním dokumentu Z popelnice do lednice, který je zaměřen na téma plýtvání jídlem. Věděli jste, že každé druhé rajče či salát neskončí na talíři, ale na skládce? Přijďte se podívat na dokument do klubu Likusák.

Více informací na www.ratolest.cz.

Kontakt: Bc. Martin Holiš, vedoucí Likusáku, +420 773 838 651, martin.holis@ratolest.cz

Kategorie: 

Tags: