Středa 29. listopadu 2023
Vložil vlisni.cz on September 21, 2015
Ilustrační foto (zdroj: FB Klára pomáhá o.s.)

Středa 16. září 2015 byla pro neziskovku Klára pomáhá významným dnem. Když se den nachýlil (kolem šesté večer) předsedkyně Dagmar Švédová přestřihávala pásku první „kamenné“ poradny této organizace. O významu okamžiku svědčila přítomnost kompletního vedení radnice městské části Brno-Líšeň – Starosta Břetislav Štefan, místostarostka Eliška Vondráčková a místostarosta Miloš Freiberg. Právě líšeňská poliklinika je místem, kam se mohou občané (samozřejmě nejen z Líšně) přijít poradit, svěřit se se svými starostmi nebo třeba načerpat informace a kontakty. Ano, poradna Kláry pomáhá bude do budoucna zároveň kontaktním místem. Místem pro setkávání lidí s lidmi, pečujících s konzultanty, pečujících s informacemi.

„Bylo by pochopitelně lepší, kdyby lidé naše služby nepotřebovali. To ale v dohledné době nenastane, proto otvíráme tuto poradnu,“ řekl konzultant PhDr. Lukáš Karnet, který má poradnu na starosti.

Poradna je určena osobám, které dlouhodobě pečují o osobu blízkou bez ohledu na příčiny pečování. Obracet se na nás mohou lidé, kteří pečují o seniora, zdravotně postiženého, či těžce nemocného člověka. Všem těmto pečujícím umíme poradit a hledat pomoc v tíživé situaci. Stovky našich klientů jsou důkazem, že to umíme.

Poradnu najdete na Poliklinice Horníkova (Horníkova ul. 34) v líšeňském sídlišti – zastávka autobusu Velká Klajdovka, linky 78 a 202.

„Úřední“ hodiny poradny jsou sice pouze ve čtvrtek od 10 do 16h, ale po konzultaci na tel. čísle 733 678 819 se s vámi můžeme sejít i jindy.

PhDr. Lukáš Karnet
konzultant Klára pomáhá, o.s.
zastupitel MČ Brno-Líšeň

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.