Čtvrtek 18. července 2024
Vložil vlisni.cz on October 14, 2021
Zdroj: Líšeň sobě (Foto: Petra Švehlová)

V létě jsme si všichni vynahrazovali, co se v době covidu nesmělo. My ve spolku Líšeň sobě jsme třeba nemohli organizovat sousedské kulturní akce - a tak jste nám chyběli, že jsme jich od července nachystali hned pět.

Koncem prázdnin to byl už dvanáctý festival Líšeň sobě. Tři dny vám na třech krásných a důležitých místech hráli divadlo, hráli a zpívali umělci z Líšně i z daleka. A počet návštěvníků ukazuje, že festival už dalece přesahuje měřítko naší městské části. Aby ne. Kostelíček, zahradu Orlovny nebo Jedlý park dole v sídlišti chce vidět každý.

V červenci, září a teď v říjnu jsme na tradiční farmářské trhy na Jírově přinesli kulturní program. K nákupu zdravého jídla hraje hudba a povídají loutky a je vidět, že se u pódia rádi zastavujete a trávíte na trzích víc času. Přesně takhle si představujeme spolupráci spolků a samosprávy - nakonec to mají hezčí všichni.

A druhou říjnovou neděli někteří z vás přišli na druhý ročník Posledního koncertu. Tentokrát snad není poslední proto, že zase zakážou zpívat, ale jenom jako loučení s končící sezónou. Na komorní akci v zahradě Orlovny vás přišly desítky, ale večerní akce s dětmi a lampiony měla kouzlo, jaké by jinde nemohlo vzniknout.

Díky všem, kdo sledujete naše stránky, pomáháte nám s organizací a chodíte za námi a za kulturou. Společně děláme líšeň sousedštější a vítáme všechny, kdo se chtějí přidat. Najdete nás na Facebooku na stránce Líšeň sobě, nebo nás můžete kontaktovat na Lisensobe@email.cz

Filipína Cimrová
Předsedkyně spolku Líšeň sobě 

(Foto: Petra Švehlová)

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.