Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on January 13, 2020
(zdroj: Jasmínka - Zuzana Kruťová)

V lednu jsme po několikaměsíčních přípravách otevřeli rodinné a komunitní centrum Jasmínka na Kotlanové 7. Zahájili jsme hned čtyřmi veřejnými akcemi pro lidi z Líšně a okolí.

Podpůrná skupina pro rodiče – tématem byly náročné děti. Sešla se velká skupina maminek s dětmi, které jsou hodně uplakané a nedoložitelné. Zkušená Eliška Krchňavá předala všem své zkušenosti a fígle, také kontakty na různé odborníky a zkušenosti s nimi. Následovalo pak velmi důležité vzájemné sdílení, které je smyslem podpůrných skupin.

Otevřená herna - byli jsme překvapeni velikou účastí. Děti si hrály a řádily, maminky kolem nich běhaly a hrály si s nimi. Jiné si povídaly s jinými maminkami, zatímco se jejich děti zabavily v hracím koutku a velkých prostorách Jasmínky.

Deskoherní klub - v pátek odpoledne se sešli v Jasmínce ti, kteří ve svém volném čase rádi tráví čas hraním deskových her. Nejprve bylo několik hodin vyhrazeno hrám pro děti. Děti si hrály spolu, hrály si s rodiči nebo se přidaly třeba k úplně cizí rodině a hrály si s nimi. Následně pak do večera zůstali hrát dospělí, kteří své děti předali na hlídání nebo přišli rovnou bez dětí. Klub je výbornou příležitostí seznámit se s novými hrami, aby člověk nekupoval domů zajíce v pytli.

SWAP – čili výměnná akce probíhala tak, že lidé donesli do Jasmínky hračky a dětské knížky, které už nepotřebují. Na místě si pak vybrali jinou hračku, která se jim zalíbila. Děti si s vystavenými hračkami hrály nebo si šly hrát do hracího koutku a rodiče se pak v klidu rozhodli, které hračky si vezmou na výměnu domů.

V rámci nejbližších podpůrných skupin, které budou každý měsíc, vás čekají témata: samoživitelé, kojení nebo život s vícerčaty. SWAPY budeme pořádat každé dva měsíce a máme pro vás v plánu: dětské oblečení, knihy nebo potřeby do domácnosti. Deskohry pro rodiče nabízíme každý týden v úterý od 16.30, v plánu jsou i velké víkendové akce.

Kromě dalších komunitních aktivit k nám můžete chodit na dětské kroužky i kurzy a cvičení pro dospělé. Každý měsíc máme bohatou nabídku přednášek, workshopů a seminářů.

Více na www.rcjasminka.cz

Těšíme se na setkání a příjemně stráveny společný čas.

 

RC Jasmínka, Mgr. Zuzana Kruťová

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.