Čtvrtek 18. července 2024
Vložil vlisni.cz on November 13, 2022
Zdroj: RATOLEST BRNO, z.s.

Tuto větu mohou zaslechnout z úst pracovníků a pracovnic Nízkoprahového klubu Likusák mladí lidé ve věku 12–26 let žijící v MČ Líšeň. Likusák se zde nachází na adrese Kotlanova 10. Jedná se o fyzické místo, klub, kde je otevřeno vždy v pondělí až středu v čase 15–19 hod. Likusák funguje také tzv. terénní formou. To znamená, že každé pondělí až čtvrtek, vždy v čase 15–19 hod, sociální pracovnice a pracovníci procházejí ulicemi a vyhledávají místa, kde se setkávají mladí lidé. Dávají se s nimi do řeči a nabízí možnost cokoliv probrat a pomoct s čímkoliv, co je zajímá a co potřebují. Nabízejí smysluplné trávení volného času, zapojují je do preventivních programů.

Mezi aktuálně nejčastěji řešená témata patří psychické zdraví (deprese, úzkosti, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, navázaní na další služby a odborníky, poruchy příjmu potravy, nespavost, …), rodina (vztahy v rodině, konflikty s rodiči, fyzické „tresty“), parta (fungování v partě, skupinový tlak, přijetí vrstevníků, …), škola (začátek školního roku, změna školy, přístup učitelů, …), sexuální chování (osobní identita a sexualita, LGBTQ+ komunity, bezpečný sex, …), sociální zdatnost a trávení volného času.

Na pracovnice a pracovníky klubu je možné obrátit se také telefonicky a online – od pondělí do čtvrtka v čase 10.30–19 hod a v pátek v čase 9.30–15 hod přes facebookový profil Alfons Likusák nebo přes Instagram klub.likusak. Další možností je zavolat na 739 661 074 či napsat na e-mail likusak@ratolest.cz.

Co je důležité o službě ještě vědět? Je poskytována anonymně, bezplatně a s respektem k individualitě každého mladého člověka. Další informace je možné najít na webu organizace Ratolest Brno, která Likusák provozuje – www.ratolest.cz/nizkoprahovy-klub-likusak.

 

Autorky: Barbora Peterková a Anna Kupcová

Kategorie: 

Tags: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.