Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 27, 2015
Ilustrační foto

Nejasná budoucnost nově zrekonstruované zahrady Orlovny a také části vnitřních prostor vedla k vytvoření otevřeného dopisu zastupitelům, který zveřejňujeme a vyzýváme občany i líšeňské organizace a spolky, aby k této věci zaujali zodpovědný postoj. 

(Více informací zde: http://www.vlisni.cz/obcan-obec/budoucnost-orlovny)

K otevřenému dopisu mají možnost se připojit spolky a organizace (zatím se připojili Líšeň sobě, divadlo Líšeň, RC Pastelka, Národopisný soubor Líšňáci, Denní stacionář Effeta, Ateliér Studánka) i jednotliví občané.

Dopis můžete vytisknout (text s podpisovými archy v příloze), šířit a přinést nebo poslat na některé z podpisových míst. Podpisové archy je možné podepsat na všech akcích Festivalu Líšeň sobě:  https://www.facebook.com/events/1570524236568562/

Dále je možné podepisovat na těchto místech:

  • RC Pastelka, Nám. Karla IV. 4 – každý všední den v dopoledních hodinách
  • Ateliér Studánka, zámek Belcredi, Pohankova 8 – každý všední den v odpoledních hodinách

 

 Text otevřeného dopisu, který bude předán na červnovém zastupitelstvu 25. 6. 2015:

Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

dovolujeme si Vám předložit otevřený dopis, který je reakcí na situaci vzniklou kolem budovy líšeňské Orlovny. Tento obecní majetek viditelně chátrá a není jasný záměr jeho dalšího využití.  Orlovna je významná budova Líšně, v minulosti sloužila k všestrannému společenskému a spolkovému rozvoji života v obci a řada místních občanů k ní má osobní vztah. Přilehlá nově zrekonstruovaná zahrada  je krásným a v Líšni zcela ojedinělým prostorem, který rovněž představuje pro obec velkou hodnotu.

Z těchto důvodů:

- žádáme o zachování současného stavu zahrady Orlovny a její trvalé zpřístupnění pro veřejnost

- apelujeme na to, aby se po posouzení celkového stavu budovy otevřela veřejná diskuse o způsobu jejího budoucího využití pro místní veřejnost

- vybízíme k dialogu o návrzích občanů o využití budovy v komentářích pod článkem na portálu vlisni.cz: http://www.vlisni.cz/obcan-obec/budoucnost-orlovny

Děkujeme za částečné zpřístupnění zahrady Orlovny pro veřejnost a věříme, že společným úsilím se podaří zachovat významné obecní prostory pro další generace.

Otevřený dopis zastupitelům podpořený 232 podpisy byl předán starostovi Břetislavu Štefanovi na zastupitelstvu 25. června. Podpisová akce však pokračuje, - text s podpisovými archy můžete vytisknout a šířit, nebo jej můžete podepsat v drogerii, Šimáčkova 8 – každý všední den 9.00 – 17.30. Na tomto místě také prosím odevzdejte podepsané archy. 

Za Líšeň sobě
Pavla Dombrovská, místopředsedkyně
Obecká 13, 628 00 Brno
pavla@divadlolisen.cz

 

Příloha: 

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Děkuji za aktivitu a snahu najít řešení pro využití Orlovny. Z neformální besedy podle mne vzešly některé důležité body:
- analýza stavu Orlovny - jsem zvědav na zhodnocení stavu a potencionálních investic
- vyřešení vlastnických práv, tzn. není v majetku městské části, bude k dána užívání Orlu, atd.
- co dál - jasná vize by měla být dána asi co nejdříve (setkání zástupců Orel, Líšeň sobě, SKL + občané)

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.