Úterý 21. května 2024
Vložil admin on August 28, 2013

Ruční práce... Tolik energie.... Chtěli mi udělat radost.... Tohle je přeci památka po babičce.....

Kolik takových myšlenek nás napadá dnes a denně, když narážíme na citlivé kousky v našich domovech? Ta pořád krásná sukně do kanceláře, kterou teď už ale neužijete, sada misek, co manžel dostal od kolegů v práci, hračky a knížky, kterým už děti odrostly, anebo ty dózičky a kořenky, co vás tak bavilo sbírat, ale teď už vás omrzelo na nich utírat prach. A když na to dojde, ani ty baňky a andělíčky už nepoužíváte, co jste si koupili loni novou sadu.

Nu ano, ale co s tím? Pořád jsou to ještě skvělé kousky. Přece to nevyhodím.

Nevyhazujte! Přijďte se všemi těmi poklady na první opravdu líšeňský bleší trh!

To vše a mnohé jiné můžete dát do oběhu již 14. září nebo pak 12. října, 16. Listopadu a 14. prosince, na prvním opravdu líšeňském Bleším trhu! Za pouhých 30 korun českých získáte prodejní místo pod velkým stanem, který bude postaven na prostranství v těsné blízkosti Farmářských trhů, a tedy bude probíhat i ve stejném čase. Ceny zboží stanovte si, anebo ne, smlouváním a konverzací můžete sobě i mnohým zpříjemnit nejedno dopoledne (neboť Bleší trhy budou pravidelnou součástí všech Farmářských trhů líšeňských!).

Projděte pořádně všechny skříně, police a kumbály, i židli si přistavte, ať vidíte nahoru a dozadu a zrakem bedlivým proberte všechno, o co nejmíň rok zakopáváte, a přece nedokážete odložit. Hrnečky, talířky, misky, servisy, nářadí, ozdoby, ubrusy, knížky, hračky, oblečky, sbírky časopisů, známek i starožitností, dary nechtěné ač milované, věci dávno nahrazené, ač plně funkční a mnohé jiné, o co vaše oko zavadí. To vše si proberte, klidně jim poděkujte, že vás tak těšily, oprašte a s láskou uložte do krabice s nálepkou „bleší trh“. A pak se těšte na příchozího, který zajásá právě nad tím hrnečkem od kolegyně, ze kterého u vás nikdo nepije, anebo nad knížkou po dědečkovi, která bude přesně podle jeho gusta. A vše putuje a dává smysl a co se zdálo být ztrátou je teď radostí pro jiné i pro vás. A díky téhle očistě vašeho domova se i vám uleví, a výčitky, co jste měli při každém pohledu na ten elektrický mlýnek, který ale vůbec nepoužíváte, se změní v hřejivou radost, že z něj mají jiní radost. A možná si i vy namísto knihy nečtené a přehlížené odnesete z blešáku klenot, co vás potěší.

Dejte věcem novou šanci, očistěte své domovy a potěšte právě ty, kteří hledají, co vám už netřeba. 14. září 9 - 12h nad tramvajovou zastávkou Jírova nebo pak 12. října, 16. listopadu, 14. prosince vždy 9.00 - 12.00.[/b] [b]Možný příjezd autem k místu.

Pořádá Městská část Brno-Líšeň ve spolupráci s aktivními občany.

Podívejte se také na stránky blešího trhu www.trhyvlisni.cezweb.eu

 

Kategorie: 

Komentáře

Takový dotaz: to místo se musí předem objednávat a platit nebo tam stačí ten den zajet a zaplatit těch "30koček" na místě? Dík za odpovědi.

Napíšte email na trhyvlisni@seznam.cz že máte zájem o místo a pak už jen přijdete na místo, zaplatíte 30,- a máte jistou polovinu stolu - 1m2 ve stanu. Pokud si místo nerezervujete, je možné, že už nebude. Můžete si také donést vlastní stolek nebo stojan a postavit se, kde bude místo, ale nebude se pravděpodobně jednat o zastřešené místo.
Doufám, že 12.10. ještě mrznout nebudem, takže přijdte!