Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on December 04, 2016
Ilustrační foto (zdroj: autor článku)

Každou středu od 17 hodin Vás zveme na kreativní taneční hodiny moderního amerického tance Square dance, které se pod vedením zkušeného callera, pana Ing. Pavla Vondráka konají na Kotlance.

V klasickém country tanci se učí taneční kroky a choreografie, které se opakují.  Square dance je postaven na zcela jiné myšlence a tanečním prvku. Tanečníci se neučí tanec jako celek, nýbrž jednotlivé taneční figury, ze kterých je tvořena vždy originální a jedinečná choreografie.

Pokyny k tanci dává tzv. caller, který do hudby zpívá názvy figur a tím vytváří choreografii, která tanečníky přivádí k různým partnerům a do různých formací. Dobrý caller dokáže tanečníky fascinovat překvapivými situacemi, a když navíc pěkně zpívá, je tanec opravdu požitkem.

Různorodost figur i to, že tanečníci předem nikdy neví jejich kombinaci, znamená, že Square dance není nikdy nudný. Vyžaduje pozornost tanečníků, nutí k přemýšlení a koordinaci pohybu s ostatními a k souladu s hudbou.

Tanec není fyzický náročný, je vhodný a baví všechny generace. V tanci není kladen důraz na dokonalé provedení figur, s chybami se počítá, důležitá je atmosféra a chuť se bavit!

Vstup je pro všechny věkové skupiny zdarma.

Registrace ani rezervace není nutná, přijměte pozvání přímo na taneční parket.

Závěrem prosím dovolte, pozvat na Kotlanku naše seniory, nejen na interesantní Square dance, ale i  na nově otevřené rehabilitační cvičení s dobrovolníkem Révy, zaměřené na zdravá záda v úterý od 9 hodin a zdravotní cvičení se studenty fyzioterapie Masarykovy univerzity v úterý od 16 hodin.

Roztančete s námi Kotlanku.

Těšíme se na Vás.

Silvie Dražanová
Kulturní centrum Líšeň, p. o., koordinátorka projektu Réva

Text je zpracován na základě podkladů pana Ing. Pavla Vondráka.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.