Neděle 26. května 2024
Vložil admin on October 31, 2010

ObrázekPřed rokem jsme stáli u oploceného pozemku, na němž se v té době začínalo stavět. Líšeňský farář P. Vavruša ve svém proslovu tehdy vyslovil přání, abychom se za rok sešli při otevření další části Saleska (video ze slavnostního zahájení naleznete zde ). Otevření nových hřišť a nové části budovy se tímto dnem stalo skutečností. Po třetí hodině odpolední byla páska slavnostně přestřižena Jiřím Janištínem (starosta UMČ), Danielem Rychnovským (náměstek primátora města Brna) a Aničkou (zástupkyní dětí a mládeže), čímž se nová část střediska oficiálně otevřela veřejnosti.

Stavba za 43 mil. korun nabízí parčík, dětské hřiště, hřiště s umělým povrchem, hřiště s mantinely, místo pro posezení a v neposlední řadě i nové zázemí pro pracovníky a návštěvníky SALESKA. 35 mil. Kč zaplatila dotace z EU. Zbývajících 8 mil. korun zajišťuje Nadace pro radost.

Slavnostní odpoledne zpestřovaly různé soutěže. Ti, kteří si chtěli vyzkoušet například horolezeckou stěnu, ping pong nebo si jinak zasportovat, měli všude dveře otevřeny. V klubu VE SPOD, bylo připraveno malé občerstvení. Návštěvníky akce jistě potěšila také ochutnávka koláčků, kde mohli získávat potřebnou energii k prohlídce nových prostor.

Součásti slavnostního otevření byla divadelní hra „VIZIONÁŘ“, ve které vystoupil Michal Poláček, Vašek KUKI Urban, Jarda a Pepa Zoubkovi. Ti s touto hrou sklidili velké úspěchy již v minulosti.

V blízkosti střediska je v blízké době plánována ještě stavba kostela, ten by měl stát v místech dnešní likusové budovy a starých hřišť.

Veškeré informace o využitelnosti a fungování střediska najdete na www.salesko.cz.

 

 

Kategorie: