Sobota 18. května 2024
Vložil vlisni.cz on May 29, 2019
Ilustrační foto (zdroj: pixabay)

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci,

obrátilo se na mne několik z vás se zájmem o separátní svoz biologického odpadu. Proto jsem se rozhodl obnovit praxi, která zde byla párkrát v minulosti, kdy se svážel bioodpad několikrát během roku z vybraných míst. Pomůže to zejména uživatelům zahrad, kde je bioodpadu stále dost.

Kontejnery společnosti FCC budou přistaveny v těchto termínech na následujících místech:

pátek 31. května až pondělí 3. června

-          roh ulic Kubelíkova a Samoty (u Broďáku)

-          ulice Kučerova (parkoviště u hřiště SK Líšeň)

pátek 7. června až pondělí 10. června

-          roh ulic Ondráčkova a Zlámanky (u bývalých jatek)

-          roh ulic Klicperova a Bodlákova (odstavná plocha)

Bude se jednat pravděpodobně o modré kontejnery, do kterých je možné ukládat rostlinný odpad ze zahrady, zbytky jídel, ovoce, zeleniny, slupky i výkaly drobných domácích zvířat. Naopak se do kontejneru nesmí vkládat maso, kosti, uhynulá zvířata, olej a obaly z potravin, stejně jako žádný jiný typ odpadu. Nebudou-li pravidla respektována, nebude odpad přijat na kompostárně a celý separátní svoz by ztratil smysl.

Pokud bude zájem, budou kontejnery přistaveny i v dalších termínech, o kterých Vás budeme informovat.

Tento svoz biologického odpadu je doplňkovou službou, kterou městská část nabízí navíc k systému svozu a ukládání odpadu městskou firmou SAKO. SAKO zatím svoz bioodpadu v Líšni nezajišťuje, ovšem během celého roku je možné bioodpad odvážet do jejich sběrných dvorů.

Na líšeňské radnici se také zabýváme otázkou pravidelného systematického svozu bioodpadu přímo od domů, ale to je poměrně nákladná a komplikovaná záležitost. Podobná služba je v současnosti nabízena jen ve vilové čtvrti Stránice, kde probíhal pilotní projekt. Orgány města se však zatím staví k podobnému systému negativně. Uvidíme, jaký bude ohlas a podle toho se pokusíme najít optimální intenzitu a způsob svozu, aby byl užitečný, praktický a zároveň finančně nepříliš náročný.

 

Martin Příborský, II. místostarosta

 

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.