Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on December 24, 2021
Josef Trávníček (vlisni.cz)

Josef Trávníček spojil celý svůj život s Líšní. Místním i přespolním přibližoval její krásu, historii a tradice. Ačkoliv pro své rodiště udělal tento pedagog, folklorista a etnograf maximum, mnoho let na tomto světě mu dopřáno nebylo. Když jej v roce 2014 opouštěl, bylo mu pouhých čtyřiačtyřicet.

V srdcích těch, kteří ho znali, zůstane navždy, těm ostatním jej měl připomínat název ulice, která vznikne v nové zástavbě poblíž jeho milovaného Kostelíčka. Název Ulice Josefa Trávnička však v létě brněnský magistrát odmítl s odůvodněním, že by se mohla plést s už existující Trávníčkovou ulicí, která se nachází v Zábrdovicích.

Nakonec tak vzniklo nové kompromisní řešení, které vyhovuje i magistrátu. Lokalita by se do nových map měla zapsat jako Čtvrť Josefa Trávníčka. „Území kolem Kostelíčka má zpracovaný samostatný regulační plán i urbanismus a tento název tak odpovídá charakteru plánované zástavby. Návrh přijala i Pracovní skupina pro názvosloví města Brna,“ vysvětlil líšeňský starosta Břetislav Štefan. Název odsouhlasili i líšeňští zastupitelé na svém prosincovém zasedání.

vlisni.cz

Případně:

Po Josefu Trávníčkovi se už jmenuje také jedna z brněnských tramvají  
Více informací o líšeňském patriotovi Trávníčkovi 

Čtvrť Josefa Trávníčka v Líšni (zdroj: ÚMČ Brno-Líšeň)

Kategorie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.