Čtvrtek 18. července 2024
Vložil vlisni.cz on May 01, 2021
nám. Karla IV (zdroj: autor článku)

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci,

odborná porota dokončila svoji práci a vybrala vítěze architektonické soutěže na novou podobu náměstí Karla IV. Minulý týden Rada městské části akceptovala výsledek soutěže, schválila ocenění pro tři nejlepší návrhy, které postoupily do druhého kola, a soutěž ukončila.

Příští úterý 4. 5. od 17:00 Vám představíme vítězný návrh ve videokonferenci přenášené ze sálu radnice. Bohužel veřejná shromáždění s osobní účastí velkého počtu občanů zatím stále nelze pořádat. Prezentace se na místě zúčastní jen architekti vítězného týmu, organizátor soutěže, členové poroty a zástupci městské části. Bude však možné pokládat otázky písemně online. Videozáznam pak bude vyvěšen na stránkách radnice.

Po veřejném představení bude následovat výstava všech soutěžních návrhů, kterou bychom chtěli uspořádat v prostoru radnice i na samotném náměstí. Výsledky budou projednávány i na zastupitelstvu městské části.

Tímto Vás všechny zvu ke sledování prezentace, kterou najdete na následujícím odkazu: https://youtu.be/5PfV5XMN_pM 

Více informací o celé soutěži včetně zadání a podmínek najdete na našem webu zde:
https://www.brno-lisen.cz/architektonicka-soutez-na-novou-podobu-namesti-karla-iv/t8098

Martin Příborský, II. místostarosta

Kategorie: 

Komentáře

na první dobrou , líbí

Hnusná plocha, předražené....Co více říci? Městská část prokazuje několik let neschopnost pečovat o svůj majetek a zeleň. Podívejte se na náměstí nyní. Jen příklady: poškozené stromy bez péče, propady v zeleni u stromů a místy i zamkova dlažba.

nekoncepční - nepřehledná křižovatka zůstala ( Ondráčkova...); zklidňujete centrum kde místostarosta bydlí a nákladní, tranzitní dopravu posíláte kolem jiných rodinných domů v Líšni; a když za Vámi občané z postižených lokalit chtějí přijít a řešit problém - nemáte na ně čas.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.