Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on November 20, 2017

V lokalitě mezi Houbařskou a Podbělovou ulicí chce společnost Impera postavit 100 nových bytů. Zastupitelstvo ale v červnu nevydalo souhlas s výstavbou komunikace, která by pro území znamenala nárůst dopravy. Impera nyní o povolení propojit Novolíšeňskou ulici s Houbařskou žádá znovu. Zastupitelstvo o dalším návrhu společnosti bude jednat na svém veřejném zasedání ve čtvrtek 23. listopadu od 17.00 ve velkém sále líšeňské radnice.

Kategorie: 

Komentáře

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,
dovolujeme si reagovat na video pana starosty a oficiální žádost paní zastupitelky Elišky Vondráčkové ve věci dopravního napojení a výstavby v lokalitě Habří. Těší nás zájem vedení a zastupitelů MČ Brno-Líšeň o toto území. Budeme rádi, když tento zájem vyústí v konkrétní kroky, které budou hájit a zvyšovat pohodu bydlení v této části Líšně.
Líšeňský spolek pro pohodu bydlení respektuje územní plán a právo developera stavět. Městská část by měla na svém území regulovat výstavbu tak, aby byla městotvorná, respektovala krajinný ráz a dbala na dostatečnou kapacitu veřejné infrastruktury. Plánovaných cca 400 bytů v lokalitě Habří – Novolíšeňská způsobí prudký nárůst dopravy, několikanásobně zvýší nárok na stávající kapacitu technické infrastruktury (několikrát ve spodní části ulici Kubelíkové vyvěrala při přívalových srážkách splašková kanalizace) a občanského vybavení (např. mateřských škol, veřejné zeleně).
Žádáme naše zastupitele, aby prosazovali takovou změnu v území, která zajistí plné pokrytí potřeb obyvatel ve všech oblastech, nenaruší pohodu bydlení a respektuje krajinný ráz Staré Líšně.
Líšeňský spolek pro pohodu bydlení.

budou se muset domluvit s Net Developmentem a tu silnici vybudovat jinak, pozemek IMPERY sousedí s pozemkem NET DEVELOPMENT

dále se nabízí vybudování přistávací plochy pro osobní drony a vrtulníky či vyvrtání tunelu do této lokality

přenos lidí jako ve válkách hvězd , rozložení na atomy na Jírové a složení v lokalitě obytné , myslím zatím neumíme

Zastupitelstvo dopadlo opětovným patem proti výstavbě komunikace pod Podbělovou se vyslovilo 11zastupitelů, souhlasilo 11 zastupitelů (nezbytná většina pro souhlas je 15) Ačkoliv to developer v zápětí dementoval některé výstupy působily neadekvátně z pozice síly. Při výčtu výhod, které developer nabízí jsem si vzpomněl jak indiáni za korálky a zrcátka přišli o zemi... na zastupitelstvu uz chybělo jen rozdávat ohnivou vodu, abychom byli povolnější. Stavební zákon nám neumožňuje regulovat vystavbu. Nicméně vlastnické právo ano. Pokud Brno nepodrazí Líšeň, tak právě klíčový pozemek je obecní a velmi záleží na rozhodnutí samosprávy. Zastávám názor, že bychom neměli situaci v lokalitě zhoršovat. Již nyní na sousedním pozemku chce jiný developer stavět cca 300 bytů. Nevidím důvod proč bychom měli aktivně podporovat další výstavbu, když nejsme schopni dohlédnout důsledky té, kterou nemůžeme regulovat ani ovlivnit.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.