Sobota 09. prosince 2023
Vložil vlisni.cz on June 26, 2015
Ilustrační foto (zdroj: vlisni.cz)

Po rezignaci na funkci II. místostarosty Jozefa Sedláčka byl zvolen na VII.07 zasedání zastupitelstva městské části PhDr. Miloš Freiberg (ČSSD).

Miloš Freiberg je členem České strany sociálně demokratické. Narodil se před 31 lety a stejnou dobu žije v Líšni. Je svobodný. Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství dějepisu a občanské výchovy.

  • V oblasti působení bývalého místostarosty Jozefa Sedláčka byly bezpečnost, doprava, školství a sport. Přebíráte jeho agendu v tomto rozsahu, nebo dojde k nějakým změnám?

Rozsah gescí zůstává nezměněn. Budu mít na starosti oblasti dopravy, bezpečnosti, školství a sportu.

  • Co byste chtěl v uvedených oblastech zlepšit, případně změnit?

V oblasti dopravy se zasadím o zlepšení dopravní obslužnosti Líšně. Domnívám se, že je v tomto období reálné připravit již dlouho diskutované prodloužení trolejbusové linky do točny na Jírové.  Rád bych započal přípravy na tramvajové napojení ve staré Líšni od ul. Holzova. Z pohledu bezpečnosti je potřeba usilovat o intenzivnější dohled strážníků městské policie v problémových lokalitách, rád bych nechal na tyto místa instalovat kamerový systém, který by byl napojený na operační středisko městské policie. Je třeba dále pokračovat v nasvětlování přechodů, a to zejména v bezprostřední blízkosti škol, školek a na místech, kde je větší pohyb občanů. Ve školství budu usilovat o zkvalitnění prostředí ve školských zařízeních a pokračovat v záměru oprav jednotlivých škol. V oblasti sportu se zaměřím na podporu a rozvoj sportovní činnosti.

  • Jak se stavíte k bezpečnostní situaci v okolí Trnkovy ulice a jaké kroky chcete podniknout?

Důležitým krokem bude vyvolat jednání s městskou policií, která musí v této lokalitě zintenzivnit hlídkovou činnost, a to zejména v úseku parku Trnkova a nedaleké ubytovny. V dohledné době bude problematická lokalita kolem parku na Trnkově ulici vyřešena v rámci jeho rekonstrukce. Park bude oplocen a v nočních hodinách bude pro veřejnost uzavřený. Problematika ubytovny bude muset být řešena v součinnosti s brněnským magistrátem.

  • V poslední době se rozvíjí debata v souvislosti s objektem Orlovny (více zde). Máte nějakou představu, jak a k čemu by měla líšeňská Orlovna sloužit?

O diskusích kolem využitelnosti objektu Orlovny a přilehlé zahrady jsem informován. V tuto chvíli jsem přesvědčen, že nejlepším postupem bude, pokud líšeňské organizace předloží své záměry využitelnosti tohoto objektu a z nich bude možné posoudit objektivní kritéria. Pro tuto chvíli nemám ani já jasnou představu, jakým způsobem tento prostor využít, nicméně důležitým faktorem je pro mě zejména výhodnost pro Líšeň a její občany.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně úspěchů a sil v nové funkci II. místostarosty. 

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Proč vlastně p. Sedláček prosím odstoupil?

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.