Středa 17. července 2024
Vložil vlisni.cz on June 04, 2015
Ilustrační foto (zdroj: vlisni.cz)

Dne 4. 5. 2015 obdržela městská část Brno-Líšeň od odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna Žádost o vyjádření k záměru na pořízení změny Územního plánu města Brna.

 Nejen mne, ale i mnoho dalších zastupitelů Líšně, překvapil návrh Magistrátu města Brna na projednání tzv.: „nekonfliktních změn územního plánu“, který pro Kostelíček zní:

Základní popis změny B74/15-0

Katastrální území Líšeň, ul. Podlesná jižní část Prověřit možnost změny funkčního využití ploch za účelem rozšíření ploch pro bydlení s cílem dosáhnout komplexního řešení území bez zbytkových ploch zemědělského půdního fondu

Nevím, zda jde o neporozumění, či úmysl. Dlouhodobě se zabýváme a smysluplně hledáme řešení této lokality. V této snaze jsme nepolevili a snažíme se dosáhnout regulačního plánu, abychom společně ochránili hodnoty území, a to především Kapli Panny Marie Pomocnice.

Myslel jsem, že jsme v této otázce našli v nové koalici ve městě Brně přirozeného spojence, především pak ve straně zelených a dalších, kterým se nelíbil svérázný a autoritativní způsob využívání územního plánu.

Zastupitelstvo Líšně opakovaně tuto dílčí změnu územního plánu nedoporučilo. Doufám, že naše rozhodnutí bude respektováno, a že se nedočkáme stejného přístupu a lhostejnosti jako při přípravě Aktualizace Územního plánu v minulých letech.

 

Břetislav Štefan, starosta

 

Změna Územního plánu města Brna B74/15-0 (zdroj: B. Štefan)

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

Tak pokud je to vytečkované ta navržená změna, tak z toho účelovost čouhá jak sláma z bot. Tak hezky ohraničených několik parcelních čísel nazvaných eufemisticky "komplexní řešení", to je tedy něco. Budu věřit, že nebude nutná nová sbírka na žalobu proti další variantě územního plánu, tak jak minulý rok, nicméně pokud by to nastalo, tak do toho jdu, to území za to stojí.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.