Sobota 22. června 2024
Vložil vlisni.cz on February 06, 2016
MŠ Šimáčkova (vlisni.cz)

V mateřské škole Sedmikráska v Šimáčkově proběhla kontrola zaměřená na účelnost, efektivnost a hospodárnost se svěřenými veřejnými prostředky, na vedení účetnictví a inventarizaci majetku.

Ze zprávy, kterou máme k dispozici, vyplývá, že provedená kontrola odhalila několik nedostatků, a to především v souvislosti s nakládáním s prostředky z rozpočtu městské části.

Na základě těchto zjištění byla dosavadní ředitelka školy odvolána a vedením školky dočasně pověřena Nina Menčíková, která je současně také ředitelkou školky na ulici Bratří Pelíšků. Podle vyjádření starosty MČ Břetislava Štefana se jedná v podstatě o krizové řízení školky.

„Naší snahou bylo rychle najít schopnou a zkušenou manažerku, která by byla ochotna se ujmout a řešit tuto nepříjemnou situaci,“ vysvětlil starosta Štefan.

 

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Tags: 

Komentáře

V té školce je místo ředitelky snad prokleté. Nejdřív alkoholička, pak zlodějka, jsem zvědavá, koho vyberou na dalším konkurzu, zatím je to s každou zvolenou ředitelkou horší a horší. Zlatá Gédrová. Přeji školce už jen štěstí.

Do,teto skolky nikdy když jsem tam byla tenkrat prihladi dítě reditelka na me koukala jak kdybych nevěděla co dite je. Uz jen svym chovanim mě odradila. Když jsem tam chodila pred 34 lety vzomelatjsem si na p.ucitelku Blechovou a dodnes mam spatbe vzpomiky. Bohužel za tu dobu se nic nezmenilon a syn? Zlata školka na,Puchyrove

Pokud jste v této školce neměla nyní děti, tak nesuďte! Já tam měla a mám obě děti, a ty jsou maximálně spokojené. Ano, ředitelky v této školce byly všechny strašné, ale paní učitelky jsou úžasné a bohatě tu smůlu na ředitelky vyrovnávají. Co se týče učitelek, jinou školku bych nechtěla. Je potřeba to oddělovat.

Co kdyby se na výběru nové ředitelky podíleli spolu s místními politiky i rodiče dětí a paní učitelky ze školky? Vzhledem k tomu, že se jich situace osobně týká, mohli by mít při výběru šťastnější ruku než ti, kterých se osobně netýká a hledají tedy "dobrého manažera" a ne "dobrého člověka".

Jo jo, to je dobrý nápad. Ale asi by neprošel přes různá procesní pravidla. Rodiče chtěli před cca 2 lety za ředitelku pí. uč. Bendovou, která byla dlouhé roky na školce zástupkyně ředitelky. Bohužel to neprošlo přes výběrovou komisi. Nakonec paní učitelku nová ředitelka "vyštvala" pryč. Přitom tak hodnou a milou paní učitelku bych přála všem dětem.

Dobrý nápad, a myslím, že by mohl pomoci, bohužel má drobnou, leč zásadní legislativní chybu. Místní politici nevypisují výběrové řízení, neorganizují výběrové řízení a ani nejmenují ředitele škol a školek. Výběrové řízení pořádá na pokyn Rady města Brna, odbor školství a tělovýchovy Magistrátu města Brna, který sídlí na Dominikánském náměstí. Druhý problém bude v legislativě, že způsob organizování výběrové komise je řízen tzv.: školským zákonem. Ten mohou upravit pouze zákonodárci. Nebylo by od věci pozeptat se na konkrétním odboru města Brna, zda je něco takového možné.

Tomu říkám slovo do pranice, pani Dombrovská.

Je nás spoustu rodičů , kteří byli spokojeni a byli by schopni a ochotni pomoci .

Paní učitelkia Bendová se hlásila do konkurzu vícekrát a nikdy nesupěla, tak asi zde bude něco jiného.

Podívjte pan starosta určitě ví , co paní ředitelka udělala dobrého pro školu . V současné době je hlavně pod tlakem a věřím , že nezapomene.

Jen vysála všechny prachy z rozpočtu. Slyšel jsem, co si za ně nakoupili. Motorku!!!!!!!
To asi nevíte že pane starosto.??

Vážení , už se začněme chovat jako lidi. Píší sem jen lidé , kteří asi nemjí co na práci. O stránkách jsem se doslechla jen náhodou. Ale určitě tady nebudu nikoho kritizovat.

Taky zřejmě nemáte co na práci, když přispíváte do diskuze že? Nekritizujte, když nemáte slovní zásobu a nevíte co psát.

Je mi líto všech rodičů, kteří se podílejí a osobně angažují na chodu této školky, znám jich opravdu hodně, jsem ze "staré" Líšně, ta zpráva musela být zdrcující. Já jsem odvahu dát sem své děti neměla, tak i když dojíždíme na velmi vzdálenou MŠ Neklež, přesto nelitujeme. Přeji šťastnější ruku při výběru nové paní ředitelky.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.