1. Jak celkově hodnotíte končící volební období?
Končící volební období považujeme za úspěšné. Po větší část jeho trvání jsme byli v roli opozičních zastupitelů, ale v roce 2017 jsme se dostali do role zastupitelů koaličních. Vzniklá situace, kterou jsme ale rozhodně nevítali, neboť městskou část na určitý čas uvrhla do nejistoty a jednoznačně ji oslabila, nám ale i přesto přinesla rozšíření možností podílet se na řešení problémů občanů a současně nám otevřela také cestu se z pozice radní podílet širším způsobem na dalším vzkvétání oblasti kultury v městské části. Současně jsme podporovali zahájení nových projektů a investičních akcí. Doufáme tedy, že jsme se z neznámého uskupení lidí, co mají Líšeň rádi a chtějí se podílet na jejím chodu a zlepšování, stali platnými členy zdejšího zastupitelstva a rady.
2. Co považujete za úspěch?
Za úspěch považujeme stabilizaci koalice, aniž by to mělo výraznější vliv na život občanů a zahájené nebo plánované projekty. Dále podporu a realizaci smysluplných projektů, ať už se jedná o sportovní halu, která nám vyrostla na hřišti vedle Základní školy Novolíšeňská nebo investiční akce, jejichž cílem jsou opravy základních škol v Líšni. A v neposlední řadě také podporu kultury a úzkou spolupráci s ředitelem Kulturního centra Líšeň, realizaci vánočních akcí a realizaci nového projektu Sportovci Líšně, aby děti a mládež byli více motivováni ke sportu a zdravějšímu životu. Za úspěch považujeme také vrcholící jednání ve věci umístění bankomatu na Náměstí Karla IV. ve staré Líšni, kde probíhala dlouhodobá jednání s bankami a dalšími institucemi, ale nyní je projekt již hotov a čeká jen na podporu našich koaličních partnerů či dalších politických uskupení napříč politickým spektrem.
3. Co se podle vás nepodařilo a proč?
Rádi bychom, pokud budeme mít příležitost, pokračovali v projektech a tématech, která se nám nepodařila za téměř uplynulé volební období dokončit. Chtěli bychom se více zaměřit na elektronizaci veřejné správy, aby online přístup ke službám veřejné správy byl dostupný pro všechny a vedl k časovým úsporám a komfortu při řešení životních situací občanů vůči veřejné správě, protože v této oblasti se nám prozatím podařili prosadit jen malé krůčky. Chtěli bychom se také intenzivněji věnovat problematice rozšíření pravomocí jednotlivých městských částí a snížení vlivu statutárního města na dění v nich, ale to jsme se přesvědčili, že bude spíše běh na dlouhou trať. Také máme za to, že jsme mohli vytvořit větší tlak na údržbu zeleně a provádění zimní údržby, které se sice podařilo relativně stabilizovat, ale stále má ještě určité mezery.
Tereza Vašíčková
Přidat komentář