Středa 29. listopadu 2023
Vložil vlisni.cz on March 29, 2016

Městská část Líšeň se rozhodla revitalizovat náměstí Karla IV (více zde). Při úpravách prostoru se počítá také s využitím proluky u zastávky MHD vedle květinářství, která nyní patří městu Brnu. Přestože už nějakou dobu městská část usiluje o svěření této proluky, město ji nabízí k prodeji. Podle slov starosty Štefana kvůli tomu hrozí to, že místo plánovaného objektu občanské vybavenosti tam vyroste bytový dům s problematickým napojením na komunikaci.

(Poz: V době vydání článku byla nabídka prodeje proluky stažena ze stránek MMB.)

Kategorie: 

Komentáře

Vážení, bylo by dobré zveřejnit toto kdo na Magistrátě tak úžasně rozhoduje.

Mám pocit, že magistrát dělá co může a hyenisticky jde proti zájmům a snahám jednotlivých městským částí. Je to skutečně hrozné a velice smutné, mám pocit jako by obyvatelům Líšně plivli do obličeje.. Bytový dům by byl skutečně jen další zátěží a nevyřešil by nic z to čemu současné vedení radnice ve spolupráci s občany Líšně věnovali a věnují svůj čas a energii, aby se nám zde žilo lépe. Doufám, že Líšeň zvítězí!

Stále jsem přesvědčen, a opakovane se mi to potvrzuje, že dvě samosprávy na území Brna jsou moc. Ta Lisenska rozhoduje s tim, ze jeji rozhodnutí muze byt ignorovano a nahrazeno rozhodnutim mesta Brna. Je to jako bychom nebyli dospeli a meli opatrovnika. Ještě markatnejsi je to v rozpočtu, stejne velke mesto jako Lisen by melo cca 500 mil. Kč, jako mestska část mame 150 mil. Kč - takze o penize nasich obcanu musime zadat a je na blahovuli "tatky a mamky Brna" jestli, nebo kdy nam penize dá - takhle se preci postupuje u nesvéprávných (mimo jine Lisen nema pravni subjektivitu, oproti napr. městským castem Prahy ).A stejne jako s nesvepravni se s nami vice ci méně zachází. Nesvepravni preci taky nemohou rozhodovat o vlastnich vecech a jejich rozhodnuti je vzdy pod řádnou kuratelou.

Slyšel jsem, že Karlova sámoška na městečku mění majitele? Víte o tom někdo něco podrobnějšího? (Podle mého by patřilo budovu zbourat a udělat skutečné vesnické náměstí).

Co clovek, to nazor. Nedavno to ukazala diskuze na FB. Jiste je jen to, ze majetek byl pocatkem 90let privatozovan. Puvodni stavba byla postavena v akci "Z", tedy zvelebeni. A jeste zajímavější je, ze byla do roku 97 či 98 stavbou docasnou. Nevim proc, ale tehdejsi vedeni Lisne souhlasilo, ze stavba se stane trvalou. Tim obec ztratila jakykolov metr. Faktem vsak je, ze na jednu stranu se tim uznal skutečný stav věcí a na druhou tam skutecne prodejna potreba byla a je.
Jedna se o soukromy majetek a obec je vyautovana z rozhodování. Smutné...
Právě to, ze Lisni chybí misto setkavani vede k uvaham o odstarneni Charlie centra, ale zaroven se musi vyřešit potreba obchodu. Nicmene po prodeji - tezko rico co bude.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.