Pátek 24. května 2024
Vložil vlisni.cz on March 30, 2017
Ilustrační foto (zdroj: facebook - Brněnské komunikace a.s.)

Městská část Brno-Líšeň uveřejnila na svých stránkách harmonogram blokového čištění místních komunikací v roce 2017. Líšeň je z hlediska termínů blokového čištění rozdělena na devět samostatných úseků.  Harmonogramu naleznete zde.

V den úklidu musí majitelé svá vozidla odstavit z označených komunikací nejpozději do osmé hodiny ranní, jinak jim hrozí odtažení. To zajišťuje prostřednictvím společnosti Brněnské komunikace firma Černý. Vozidlo umístí na odtahové parkoviště na ulici Drážní 9, areál F. K. Holoubek, Slatina. Za odtah si účtuje 1 800 Kč, parkovné pak činní 120 Kč/den. Auto je možné si vyzvednout v pracovní dny od 8:00 do 17:00 hod. O víkendu jen po telefonické domluvě na tel. 548 217 484, 602 737 673. Pokud si jej chcete odtahovou službou nechat dovézt zpět tam, kde jste parkovali, přijde vás to na 3 720 Kč.

Odtahu se asi většina z nás chce vyhnout, a tak nezbývá sledovat příslušné dopravní značení upozorňující na plánované blokové čištění. Přenosné dopravní značky musejí být umístněny na komunikacích nejpozději sedm dnů před čištěním.

Jenže všichni řidiči to asi známe. Značky třeba zakrývají jiná auta a nevidíme je nebo prostě na termín blokového čištění zapomeneme. V době internetu a chytrých telefonů však existuje několik způsobů, jak se nechat na úklid komunikací upozornit.

Upozornění vám může chodit na email a to přímo z radničního webu. Pokud si při žádosti pro odběr hlášení blokového čištění na svůj mail zadáte požadovanou ulici, přijde Vám týden před blokovým čištěním upozornění. Přihlásit se můžete zde: http://www.brno-lisen.cz/contact/edit/

Další možností je aplikace Brněnských komunikací, která je určena pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android. Více zde: (https://cisteni.bkom.cz).  

„Přístup k informacím o blokovém čištění je v aplikaci možný s registrací i bez registrace. Neregistrovaný uživatel však získá pouze základní přehled o probíhajících čištěních. Další funkce jsou pak dostupné po registraci, kterou lze provést jak přes webový formulář, tak i přímo z mobilní aplikace. Registrovaný uživatel získá možnost nastavit si až dvě zájmové lokality (např. domov a zaměstnání) a být tak upozorňován na blížící se bloková čištění.  Upozorňování probíhá formou tzv. push notifikací nebo prostřednictvím e-mailové zprávy, a to týden, den a hodinu před zahájením čištění,“ uvádí mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Zasílání zpráv z radničního webu i aplikace Brněnských komunikací jsou zdarma. Věříme, že nám nové technologie ulehčí života a pomohou předejít nepříjemným komplikacím v podobě odtažení auta.  

-vlisni.cz-

Kategorie: 

Komentáře

Mám za to, že některé ulice chybí? Leskauerova,Holzova, Ondráčkova (pravobřežní),.....atd. .....nebo se pletu?

Mně tam taky chybí, kdepak jsou? Ví to někdo?

Leskauerova a Otiskova chybí, protože byly předány teprce nedávno. Budou doobjednány... Zbytek nevím.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.