Neděle 26. května 2024
Vložil admin on September 08, 2009

Středisko mládeže3. září 2009 proběhlo slavnostní zahájení dostavby druhé etapy Salesiánského střediska mládeže. Tento rozsáhlý projekt se blíží ke svému stavebnímu semifinále. Samotný komplex se nachází v sídlišti Líšeň a již dnes nabízí nespočet volnočasových aktivit pro děti. V poslední třetí etapě se jeho návštěvníci dočkají vybudování hřišť pro hokejbal, skateboard. Universální hřiště pro volejbal, fotbal a tenis včetně oplocení dětského hřiště a zahrady. Součástí dostavby bude i Salesiánské středisko mládeže. Celá dostavba bude navazovat na tělocvičnu a oratoř, vybudovanou již v roce 2004. Pro děti zde bude k dispozici dětské hřiště o celkové ploše 466m2 a jeho součástí bude v zimním období i provizorní kluziště. Hřiště určené pro fotbal, nohejbal a volejbal bude mít povrch z umělého trávníku. Hřiště z betonového povrchu ohraničené mantinely bude sloužit pro hokejbal, tenis a streetbal.  Projektanti nezapomněli ani na malý parčík a místo pro setkávání s posezením.

Již dnes nabízí komplex umělou horolezeckou stěnu, tělocvičnu a oratoř. Nabídka volnočasových aktivit, vzdělávacích programů či doprovodných akcí je široká. Veškeré informace nejen o projektu, ale i k programům a akcím naleznete na stránkách Salesiánského střediska mládeže.

Přijměte tedy pozvání k návštěvě tohoto zajímavého a stále aktivního střediska. A ať je váš názor na víru jakýkoliv, věřte, že zde nejste a nebudete do ničeho nuceni a využijte toho, že takto významný projekt máme právě v Líšni. Vždyť úcta, slušnost, přátelství není otázka víry, ale především lidskosti a ohleduplnosti k sobě samým.

Video z celé události najdete zde.

 

Slavnostní zahájení Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení Slavnostní zahájení

SALVe - prezentace (soubor v pdf.)

 

Kategorie: