Sobota 09. prosince 2023
Vložil admin on November 30, 2012

DPMB autobusová linka č.45Rozpočet města se pro letošní rok zmenší. ZMB tedy bude hledat úspory, kde jen se dá. Jednou z variant, kde uspořit nějakou tu korunu, je degradace kvality hromadného cestování. Některým spojům se prodlouží intervaly, některé budou zcela zrušeny.

Mezi ty linky, které mají zaniknout, patří i autobus číslo 45. Částečně jej nahradí jeho kolega s číslem 78. Bez obsluhy však zůstane zastávka Strnadova, nynější nejlepší přístup k budově České pošty.

Rada města Brna již tento návrh schválila. Zdraví motoristé (radní města Brna) určitě nebudou mít problém dojet si k jakékoliv poště na území Brna. Starší, nemocní a špatně pohybliví občané tento problém mít budou. K poště se budou muset projít až od zastávky Vlkova, přibude jim tedy zbytečného téměř půl kilometru cesty. Nemluvě o tom, že autobus 78 bývá ve špičce od Staré osady po Jírovu (mnohdy až po Leteckou) beznadějně přeplněn. Když se do něj budou chtít vměstnat cestující, kteří dosud využívali linku 45, bude se zřejmě jednat o nadlidský výkon. Radní města zřejmě chtějí, abychom k sobě měli v Líšni blíž.

Pojďme jim a především zastupitelům, kteří o nové podobě MHD v Brně budou rozhodovat, říci, že v Líšni k sobě máme již nyní hodně blízko a nepotřebujeme k tomu podpůrnou magistrátní berličku. Pokud vám není lhostejný osud autobusové linky číslo 45, přijďte na jednání Zastupitelstva města Brna, které by tento bod mělo projednávat 11.12.2012 (začátek jednání v 8:00 hodin). Pokud nechcete spatřit brněnské politiky v akci, napište všem brněnským zastupitelům email, aby nám nerušili využívaný autobusový spoj. Kdyby si naši volení zástupci nevěděli rady, kde najít úsporu, mohli by svůj hledáček zaměřit na autobus, který peláší od Zetoru na Jírovu a zpět. Téměř nikdy nebývají cestující v přesile proti řidiči.

Líšeň má oproti jiným městským částem, kterých se změny v hromadné dopravě též dotknou, malou výhodu. Zastupitelstvo Líšně jako jediné navrhované změny rozporovalo. Zkusme tu výhodu neztratit.

Kateřina Horáková

Kategorie: 

Komentáře

Na téma změn v dopravě také tento článek:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/novy-rok-se-starou-dopravou-zada-...

Na všech 55 zastupitelů najdete emaily zde: http://www.brno.cz/sprava-mesta/volene-organy-mesta/zastupitelstvo-mesta...