Sobota 09. prosince 2023
Vložil admin on November 05, 2010

obrázekI když na průběh voleb v Líšni byla podána stížnost, je zřejmé, že povolební vyjednávání stále pokračují. Nejpravděpodobněji se nové vedení radnice jeví  ve znamení trojkoalice, a to ČSSD, ODS a KDU-ČSL.


Líšeň má celkem 29 zastupitelů z toho 9 členů RMČ.  Podle současného výsledku voleb je počet mandátů následující:

 

ČSSD    
8 mandátůLíšeňský blok (LB)
6 mandátůODS   
6 mandátůTOP09   
4 mandátyKSČM
3 mandátyKDU-ČSD 
2 mandát


Výše uvedená trojkoalice by v zastupitelstvu získala „křehkých“ 16 hlasů z uvedených 29. Do opozice by se dostala druhá nejsilnější strana v Líšni a to Líšeňský blok vedený Jiřinou Belcredi, dále pak TOP09 a KSČM.
Post starosty by měl obsadit lídr ČSSD Břetislav Štefan. Na postu I. místostarosty by usednul současný starosta Jiří Janištín za ODS.
Podle Jozefa Sedláčka (ČSSD) není jméno II. místostarosty ještě známo vzhledem ke stále probíhajícím vyjednáváním s koaličními partnery. „Podle současného stavu to vypadá, že tento post obsadí ČSSD“

„Koaliční dohoda je podepsaná. Předpokládám, že stížnost podaná na výsledky voleb nebude mít vliv na počet mandátů LB v zastupitelstvu,“ uvedl Jozef Sedláček z ČSSD.

Jak nám Jiřina Belcredi z (LB) potvrdila, stížnost nebyla soudem zamítnuta a soud se jí bude dále zabývat.

Během následujících dvaceti dnů bude jasné, jak soud celou situaci rozhodne. Jednou z možností je i anulování voleb v Líšni, ovšem tato varianta je málo pravděpodobná. V takovém to případě by byly vyhlášeny nové volby, které by proběhly na jaře 2011.

V každém případě není ještě zcela rozhodnuto.  I když je dohoda mezi ČSSD, ODS, KDU-ČSL podepsána, musí všechny strany vyčkat na rozhodnutí soudu a následného nabytí právní moci.

„Mám pocit, že vyjednávání budou dále pokračovat,“ dodala Jiřina Belcredi z LB.

Kategorie: 

Komentáře

Dobrý den, jen si dovolím upřesnění výše uvedeného textu. V tomto případě není možné odvolání, nabytí právní moci je ihned po doručení, resp. vyvěšení na úřední desce Krajského soudu.