Neděle 26. května 2024
Vložil admin on September 29, 2010

obrázekO zářijovém víkendu (18.-19.9.) na hřišti za restaurací Chajda, představily svoji činnost tyto líšeňské organizace: divadlo Líšeň, rodinné centrum Klub Pastelka, výtvarný ateliér Studánka a Sokol Líšeň. Cílem konání bylo představení spolků veřejnosti, vzájemné seznámení a navázání kontaktů. Program byl zaměřen na rodiny s dětmi i jednotlivce. O sobotním večeru se publiku představilo divadlo Líšeň svou scénickou politickou reportáží Putin lyžuje. Jevištní reportáž vznikla na motivy knihy Anny Politkovské Ruský deník. Reportáž zobrazovala metody tajných služeb provázející Putinův vzestup k moci. Představení se pravidelně odehrává ve vojenském stanu, který hře dodává na autentičnosti.

Kulturní jarmark líšeňských spolků pokračoval v neděli surrealistickou pohádkou Malá večerní snítka (Anička a letadýlko). Pohádka ztvárňovala fantazii malé Aničky, která zůstala sama doma, protože se maminka zdržela v práci. Anička se bála usnout a tak si sama hrála a dělala rošťárny.

Během dne probíhaly na akci dílny a výstava výtvarných prací dětí, které navštěvují ateliér Studánka. Také přijela skupina Buhurt, která obohatila líšeňské návštěvníky o šermířské a divadelní zážitky. Na jednom z diváků herci názorně předvedli humorným způsobem, jak byli vyslýchaní za středověku podrobováni právu utrpnému-tj.mučení. Děti si s velkým zájmem zkoušely tehdejší mučící nástroje, např. palečnici, španělskou botu, napínací žebřík atd.

Svým tanečním uměním a půvabem břišní tanečnice vzbudila zájem přítomných Denisa Belcredi, která zapojila do kouzla orientálního tance návštěvníky.

Pro děti i dospělé byla připravena líšeňsko-japonská groteska s názvem Jezevec na borovici. Humoreska vypráví o kouzelném strašidle-jezevci, který se proměňoval v hrůzostrašné bytosti a strašil místní obyvatele - až na jednoho muže, který naopak požitek z hrůzy vyhledával.

Vydařený den zakončila cimbálová skupina Baobab, která vznikla spojením cimbálové muziky s kytarou, která dodala původně čistému folklóru netradiční rozměr.

 

obrázek obrázek obrázek

 

Kategorie: 

Tags: