Úterý 21. května 2024
Vložil admin on September 15, 2010

obrázekKolikrát stačí pouze jediný zlomek vteřiny, který náš život vyšle naprosto neočekávaným směrem. Život, to jsou tisíce cest. Ať už naši nevyšlapanou cestu života ovlivní nemoc, úraz, vrozená vada a nebo jen přítomnost naší osoby v nesprávném okamžiku na nesprávném místě, vždy je důležitá podpora a včasné ,,podání pomocné ruky“ ať už od rodiny, partnera a nebo od některé podpůrné organizace.

Žijí mezi námi, každému se to může kdykoliv stát. Mám na mysli osoby, které se musí naučit žít se svým postižením-na vozíčku.

K jedné důležité organizaci, která pomáhá osobám se zdravotním hendikepem je Liga vozíčkářů, jejíchž hlavním posláním své činnosti je snaha o zařazování osob s postižením do většinové společnosti. Dne 3. září 2010 oslavila organizace Liga vozíčkářů své 20 výročí od vzniku založení. K těmto ,,narozeninám“ byl připraven program pod záštitou primátora města Brna Romana Onderky a starosty městské části Brno-Vinohrady Jiřího Čejky. Program nabídnul návštěvníkům Ligy představení hudebních kapel v etno a rockovém stylu, bubenickou show, bojové umění připomínající tanec-capoira, šerm a mnoho dalších atraktivních vystoupení. Na děti čekala zábava jako např. bludiště plné úkolů, překážková dráha, trampolína nebo basketbal na vozíku. Doprovodným programem pro návštěvníky byla pořádaná tombola ve prospěch Ligy vozíčkářů, prodej výrobků chráněných dílen, prezentace rehabilitačních pomůcek a informační kampaň Přisedni si.

Náš tým portál vlíšni přijal pozvání od organizátorů pořádající oslavu k tomuto výročí a krátkou videoreportáží se chceme s Vámi podělit o prožitky

 

 

Kategorie: 

Komentáře

Chci se zeptat zda je možné převit na elek.vozíčku z Vyškova do Brna k lékaři . Mám pojišťovnu OZP jeto asi 6x do roka.
Děkuji Hudcová

Dobrý den paní Hudcová. Náš portál nedovede Vaší otázce zcela odpovědět. Zde uvádíme odkaz na stránky zaměstnanců Ligy vozíčkářů, kde by mohli Váš dotaz odborně zodpovědět a i případně poradit, jak postupovat v zajištění této služby. 

Odkaz na kontakty: http://www.ligavozic.cz/o-nas/nasi-zamestnanci

portál vlisni.cz