Čtvrtek 25. července 2024
Vložil vlisni.cz on April 22, 2016

Přednáška pana profesora Rostislava Brzobohatého na téma významného společenského života v obci, tentokrát historii sokolského loutkového divadla v průběhu let 1930 - 1957.

Líšeňstí pamětníci doby deset let před druhou světovou válkou a deset let po ní znají velice dobře  název "Loutkas". Patřil loutkovému divadlu Sokola, které hrálo v letech 1930-1957 (s válečnou přetržkou) pro malé i dospělé diváky nejširší líšeňské veřejnosti i pro diváky sousedních obcí. Hrálo se nejprve na zahradě "Chajdy", poté v malém sále sokolovny, s postupnou proměnou typů loutek. Divadlo dosáhlo v poválečných dobách vysoké kvality, mělo školené loutkářské vedoucí a ovlivnilo pozitivně ve vztahu k tělovýchově a životním hodnotám jednu generaci líšeňských občanů. Např. v letech 1935-40 a 1945-1952 je navštívilo 31. 000 dětských a 3. 500 dospělých diváků. Přednáška je věnována nejen pamětníkům loutkářského života v Líšni, ale všem zájemcům o významné společenské počiny v historii obce.

Rostislav Brzobohatý     

Kategorie: 

Komentáře

Děkujeme Rosťovi Brzobohatému za perfektní zdokumentování činnosti Loutkasu,mrzí mě,že jsem se nemohl zúčastnit.Rosťo díky a přeji Ti hodně zdraví !!!!!!K.Bartušek

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.