Čtvrtek 25. července 2024
Vložil admin on March 01, 2010

obrazekÚdolíčko pod Konrádovou ulicí, na konci ulice Michalova, které se nachází v samotném středu líšeňského sídliště je nazývaná líšňáky líšeňská rokle. Ủdolí  je proslulé svojí neatraktivností a nevyužitostí. Zlidštění prostoru rokle je již mnoho let probírané téma a zejména v předvolebním období dochází k ,,velkým slibům” změny. Některé ambiciózní projekty zde slibovaly vybudování aquaparku, sportovního stadiónu atd., ale vzhledem k chybějící infrastruktuře  jsou zde v tomto záměru značná omezení, přestože Líšeň svým počtem převyšující 25.000 obyvatel, nenabízí k možnosti relaxace žádný větší park nebo oddychovou zónu. Studii na využití líšeňské rokle má v současné době vedení radnice na stole k projednání.

Tento projekt zde do budoucna počítá nejen s novým zalesněním, ale i s vodní plochou, která nebude určena pro koupání ani rybolov. Zelené travnaté plochy, lavičky i dětské hřiště by  nabízely prostor pro odpočinek a tím i zatraktivnění lokality.

V našem videu jsme se zeptali Václava Košuliče na reálnost tohoto záměru, zdroj financování a odhad doby  na přeměnu údolí rokle v příjemnou oddychovou zónou.

Součástí videa o studii jsou pro lepší představivost použity záběry 3D animací a kresb. 

 

Zveřejnění těchto materiálů, je se souhlasem UMČ Brno Líšeň za účelem propagace a seznámením s tímto projektem veřejnost.

Článek "Rokle - centrální park"

Názor na studii líšeňské rokle

Líšeňská rokle na mapě

 

 

Kategorie: 

Komentáře

Více než celkové náklady na výstavbu (které by se - podle videa - našly na více stranách) by mě zajímalo, jaké náklady budou třeba na údržbu. Jde o peníze, se kterými už nám nikdo nepomůže, budeme je muset platit "na pořád" a bez nich se z celého areálu stane jen špinavý lesík. A za 10-15 let budeme zase řešit, co s tím zanedbaným územím se špinavými kalužemi.
Takže postavme tam něco, co budeme schopni udržovat v plné kvalitě a dlouhodobě.

Okrasná jezírka za desítky miliónů! Nádhera. Ovšem jak míní radnice zajistit údržbu tohoto megalomanského projektu, když si nedokáže poradit ani s údržbou takového plácku, jako je park na Trnkové oplývající všemožným dekadentním materiálem. V rokli se nachází skládka, která je tam již několik let v těsné blízkosti zastávky (Kotlanova). Myslím, že tento příspěvek není nevhodný. Je mi jasné, že věc nepořádku v Líšni je komplikovaná a je nutné ji řešit z několika stran. Když se však budeme tvářit, že problémy neexistují, budeme je přehlížet a nezahájíme otevřenou a svobodnou debatu, věci se samy nevyřeší.
Přeji krásný den!

Děkujeme za Váš příspěvek k tématu. Park na Trnkové by měl být rekonstruován v nejbližší době. Rozpočet na provoz parku v rokli nemáme k dispozici, ale pokusíme se jej zjistit. Park na Trnkové je opravdu ve velmi špatném stavu a je zde často nepořádek v podobě nejrůznějších odpadků. Je smutné, že někteří spoluobčané se k jedinému veřejně přístupnému parku v Líšni takto chovají.