Čtvrtek 18. července 2024
Vložil vlisni.cz on August 26, 2019
Orlovna (foto: Petra Švehlová)

Uplynuly více než tři roky od usnesení Zastupitelstva městské části Brno-Líšeň, kterým rozhodlo o podpoře projektu Otevřená Orlovna – poskytnutí prostor zahrady a části budovy pro veřejnost, spolkovou činnost a Líšeňskou expozici. Přestože zájem spolků o využití budovy stále trvá, doposud vedení radnice neučinilo potřebné kroky k tomu, aby mohl být schválený projekt realizován. Z původního záměru Otevřené Orlovny v budově fungovala pouze komunitní řemeslná dílna Hobbylab, díky níž byla otevřena pro veřejnost i Zahrada. Avšak nyní i Hobbylab dostal výpověď.

Rozhodli jsme se na tuto neuspokojivou situaci reagovat otevřeným dopisem zastupitelům. Můžete si jej vytisknout, podepsat a odevzdat na adrese Ondráčkova 20, schránka Divadla Líšeň.

Za Divadlo Líšeň Pavla Dombrovská,
za Hobbylab Jozef Sedláček
za Líšeň sobě Kateřina Konvalinová

https://www.divadlolisen.cz/pozadujeme-orlovnu-se-zahradou-pro-verejnost-a-spolky/

Kategorie: 

Komentáře

Nic není černé, ani bílé.......spíše mne zaráží jednostranné prezentování situace obyvatelům Líšně, mj. i osobami, které podle vedení MČ užívali prostory neoprávněně. To že opravit Orlovnu nebude jednoduché a levné bylo zřejmé už na začátku, ale mám pocit, že vidina možných peněz na projekt z EU zaslepila mnoha lidem oči a přestali vnímat (tak jako mnoho dalších, např. obnova tramvajové linky do Líšně) reálný stav věci.
Až nebudou kvůli Orlovně peníze na jiné (důležité projekty), tak budete vedení MČ opět nadávat.

Pokud tady zmiňujete jakési "neoprávněné užívání Orlovy", dohledejte si usnesení zastupitelstva z května 2016, kterým prostory Orlovny schválilo pro využití veřejností a spolky. Pokud vedení radnice dosud nebylo schopné tento stav naplnit, svědčí to především o nepochopitelné laxnosti, nezájmu a o nerespektování usnesení ZMČ. A dobře, že píšete o financích - získaná (a nevyužitá) dotace dvaceti milionů svědčí o tom, že orlovna nejen že nemusí „odčerpat“ prostředky a být „zátěží“, ale naopak díky ní může MČ nemalé prostředky získat. A nejedná se o žádnou "vidinu", ale prokazatelnou skutečnost. Podrobnosti v článku o promrhané možnosti na i.dnes: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/dotace-rekonstrukce-oprava-orlovna-odmi...?

Vaše afektované vyjádření je k smíchu.....a dále s Vámi nemá smysl diskutovat, protože pokud není po Vašem, tak to není správně. Tak prosím jen nemystifikujte občany Líšně, protože Vaše pravda se nemusí rovnat pravdě ostatních a hlavně skutečnému stavu věci.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.